Autor: Indrek Kald • 5. september 2018

ROKi juht ei taha OMile tapmismänge

Strateegiamängu mängimine arvutis.
Autor: pixabay.com

Rahvusvahelise olümpiakomitee juht Thomas Bach pole kindel, et olümpiamängude kavva jõuab kunagi ka arvuti- ja videomängude mängimine ehk e-sport, kuna see on praegu reeglina liiga vägivaldne.

"Me ei luba olümpiamängude programmi mänge, mis reklaamivad vägivalda või diskrimineerimist," kinnitas ta intervjuus uudisteagentuurile AP. Nn tapmismängud on ROKi poolt vaadates vastuolus olümpiamängude väärtustega ega ole seetõttu aktsepteeritavad, lisas ta.

Bach tunnistas, et ka mitmed levinud spordialad on saanud alguse võitlusest inimeste vahel, kuid need on tänaseks muundunud tsiviliseeritud tasemel võistlemiseks. Nii võitis tänane ROKi president ise 1976. aastal Montrealis olümpiakulla vehklemises.

E-sport on näidisalana kavas Indoneesias praegu peetavatel Aasia mängudel, kus Bachi arvamust selle distsipliini tuleviku kohta päritigi. Nelja aasta pärast Hiinas jagatakse järgmistel Aasia mängudel e-spordis juba ka medaleid.

Tänavu suvel toimus ROKi peakorteris Šveitsis e-spordi teemaline foorum. Olümpiajuhtide arvamust arvutimängude OMi kavva lülitamise teemal on ka varem korduvalt küsitud.

Sakslane Thomas Bach juhib Rahvusvahelist Olümpiakomiteed 2013. aastast.

 

 

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112