Homme tutvustab Swedbank Baltimaades läbi viidud uuringut "Tehnoloogia areng ja selle mõju tööturule", kust selgub inimeste ootused ja hirmud seoses automatiseerimise ja uute tehnoloogiatega.

- Paljud eestlased on kindlad, et nende töökohta tehnoloogia areng ei mõjuta.
- Foto: pixabay.com
Swedbanki peamajas panga rahaasjade teabekeskuse korraldataval seminaril tutvustatava uuringuga sooviti välja selgitada, mida inimesed arvavad tehnoloogia arengu mõjust nende töökohtadele ja kuivõrd on nad valmis omandama uusi oskusi selleks, et arenguga kaasas käia ja kohaneda.
"Suur osa Eesti elanikest arvab, et uute tehnoloogiate kasutusele võtmise ja automatiseerimisega kaovad peagi paljud töökohad, kuid samas ollakse kindel, et nende töökohta tehnoloogia areng ei mõjuta," selgitas uuringutulemusi Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets.
Uuringutulemuste esitlusele järgnevas vestlusringis arutletakse, kas töökohtade automatiseerimine on paratamatus, millised on tuleviku töökohad ning kuidas tööandjad saavad töötajaid tehnoloogilistele uuendustele üleminekul toetada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vestlusringis osalevad kutsekoja juhatuse liige Tiia Randma, Omniva personalijuht Lisell Veskimeister ning Balbiino tootmis- ja tehnikadirektor Martin Visnapuu.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.