Tippkohtumisel Eestit esindav ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ütles, et Eesti riigi eesmärgiks on juhtida rahvusvahelist diskussiooni tehisintellekti õiguslike küsimuste osas.
"Iga inimene, kes kasutab Google’i otsingumootorit või suhtleb Facebooki vahendusel, on kokku puutunud tehisintellekti rakendustega. Tehisintellekti kasutamine uute toodete ja teenuste väljatöötamisel loob pidevalt võimalusi. Innovatsioonile vajaliku ruumi tagamiseks on riikide kohustus luua ettevõtjatele selge õiguslik raamistik, pidades samas silmas privaatsuse ja eetilisuse küsimusi, mis uute tehnoloogiate kasutuselevõtul kerkivad," ütles ta.
Digitippkohtumisel osalevad Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, Läti peaminister Māris Kučinskis, Iirimaa digiminister Denis Naughten, Lõuna-Korea sise- ja ohutusminister Kim Boo Kyum, Rootsi digitaalarengu minister Peter Eriksson, Singapuri kommunikatsiooni- ja kommunikatsiooniminister Janil Puthucheary, Taani avaliku sektori innovatsiooni minister Sophie Løhde, Uus-Meremaa digivalitsemise minister Megan Woods, Ühendkuningriigi digitaal-, kultuuri-, meedia- ja spordiminister Jeremy Wright, Jaapani teadus- ja tehnoloogiapoliitika riigiminister Takuya Hirai, Uruguay asetööstusminister Guillermo Moncecchi, Leedu asemajandusminister Elijus Čivilis ning Saksamaa parlamentaarne riigisekretär sise-, ehitus- ja kogukondade ministri juures Günter Krings.
Peaminister Jüri Ratase juhitavasse Eesti delegatsiooni kuuluvad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik Marten Kaevats ning Eesti IT ettevõtjad.
The McKinsey Global Institute’i juht James Manyika esitleb värske uurimistöö tulemusi tehisintellekti mõjust majandusele, ühiskonnale ja tööjõuturu väljakutsetele tulevikus. Samuti esitleb ta osalejatele prognoose, kuidas tehisintellekt tulevikus tööturgu mõjutab ning kuidas riigid peaksid sellega kohanemiseks ette valmistuma.
Brüsselis tegutseva mõttekoja The Lisbon Council asedirektor ja teadur Luukas Ilves teeb ettekande ning viib läbi ümarlaua diskussiooni tehisintellekti ajastu ohutuse ja turvalisuse kohta. Eesmärk on arutada, kuidas poliitikakujundajad, ettevõtjad ja teadlased saaksid tagada tehisintellekti julgeolekut kaitstes põhiväärtusi ja õigusi. Ilves tutvustab osalejatele ka ülevaadet riiklikest strateegiatest ja rahvusvahelistest algatustest ohutuse ning julgeoleku vallas.
Mõttekoja Centre for Public Impact teadur Danny Buerkli esitleb uuringut tehisintellektil põhinevast valitsemisest ning tutvustab viite praktilist põhimõtet, mis võiksid valitsusi motiveerida tehisintellekti kasutusele võtma.
Ministrite andmekaubanduse teemalisel arutelul teeb ettekande mõttekoja European Centre for International Political Economy teadur Hosuk Lee-Makiyama.