Teisipäeval, 23. oktoobril arutavad Euroopa Parlamendi saadikud võimalikke meetmeid seoses Facebook-Cambridge Analytica andmelekke skandaaliga.
- Facebooki asutaja Mark Zuckerberg on pidanud juhtunut selgitama ka europarlamendile. Foto: Postimees/Scanpix
Euroopa Parlamendi teatel kutsutakse suure tõenäosusega Facebooki üles lubama ELi ametiasutustel läbi viia audit, et anda hinnang platvormi kasutajate isikuandmete kaitsele. Lisaks soovitavad europarlamendi liikmed ettevõttel viia sisse vajalikud muudatused, et tagada kooskõla ELi andmekaitse eeskirjadega.
Strasbourgis toimuval arutelul osaleb ka Euroopa Komisjoni õigus- ja tarbijaküsimuste ning soolise võrdõiguslikkuse volinik Vera Jourova. Samal päeval hääletatakse ka selle teemalist resolutsiooni.
Briti turuanalüüsifirma Cambridge Analytica sattus märtsis avalikkuse tähelepanu alla, kui meedia teatas, et USA tänase presidendi Donald Trumpi kampaaniameeskonna poolt 2016. aastal palgatud firma varastas Facebooki kasutajaandmeid, et tarkvara abil Ühendriikide valijaid mõjutada.
Facebooki andmeil sattusid Cambridge Analytica kätte kuni 87 miljoni inimese andmed. Neist üle 70 miljoni olid ameeriklased, ent enam kui 5500 ka eestlased.
Facebooki asutaja ning suuromanik Mark Zuckerberg on pidanud juhtunut selgitama nii USA kongressile kui ka europarlamendi ees.
Mai alguses teatas Cambridge Analytica, et lõpetab tegevuse ja kuulutab end maksejõuetuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.