Autor: Indrek Kald • 4. detsember 2018

EAS avab esinduse ka USA idarannikul

EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane.
Foto: EAS
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab ettevõtetele pakkuma koostööd Ühendriikide tööstus- ja tehnoloogiaarenduspartneritega ning avab järgmisel aastal esinduse USA idarannikul.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi kirjutas eelmisel nädalal ministri volikirja alusel USAs alla rakenduslepingule Lõuna-Carolina osariigiga. USA poolt allkirjastas lepingu Lõuna-Carolina ülemaailmse liidu (Global Alliance of South Carolina, GASC) president, endine suursaadik Eestis Jim Melville.

"Koostööprojekti on eest vedanud ka Lõuna-Carolinas paiknev aukonsul Harry Huge ning koos temaga on meil USA idarannikul kokku kuus aukonsulit, kes on alati nõus meie ettevõtteid aitama," ütles EASi ettevõtluskeskuse direktor Tanel Rebane.

"Kui Eesti ettevõtja leiab omale selle lepingu raames partneri Lõuna-Carolinast, siis on tal võimalik projekti rahastamiseks saada toetust arenguprogrammist või tootearenduse toetusest," lisas Rebane.

Lisaks plaanib EAS järgmisel aastal avada ka esinduse USA idarannikul. "Lõuna-Carolina osariik on Eesti ettevõtjatele soodsaks stardipunktiks USA turule sisenemiseks. Järgmisel aastal avame oma esinduse samuti just USA idarannikul, mis koos Lõuna-Carolina koostööleppe ja USA aukonsulite võrgustikuga abistab meie ettevõtteid USA turule sisenemisel ja partnerite leidmisel," selgitas Rebane.

Erinevalt Eesti peamiselt tehnoloogiavaldkonnale keskenduvast Silicon Valley esindusest on USA idarannikule eksportimise vastu Rebase sõnul huvi tundnud mitmed ettevõtted traditsioonilise tööstuse, toidu-, puidu- ja kaitsetööstusest.

Eelmisel nädalal osalesid äridelegatsiooni koosseisus USA-visiidil Eesti ettevõtted Timbeter OÜ, Cybernetica AS, Iluum ME Sisustus OÜ ja Mooncascade OÜ.

"Eesti ettevõtted, sealhulgas ka Mooncascade, vaatavad ekspordile mõeldes üha tugevamalt USA idaranniku poole. Seetõttu on märgilise tähtsusega, et EAS avab oma esinduse just USA idarannikul," ütles Mooncascade´i esindaja Anu Einberg.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052