Autor: Indrek Kald • 2. jaanuar 2019

TJA liitus tarbijakaitse ametiga

TTJA peadirektor Kaur Kajak.
Foto: Raul Mee
1. jaanuaril alustas tööd tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA), mis loodi kahe asutuse ühendamisel tugevdamaks riikliku tarbijakeskkonna ning turu- ja ohutusjärelevalve võimekust.

TTJA peadirektor Kaur Kajaku sõnul on uue ameti eesmärk ennekõike ühendatud ametite tööprotsesside ühtlustamine ning seeläbi avalike teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parendamine.

"Pean oluliseks koostöö tõhustamist ettevõtete ja elanikega. Riik peab olema partner, kes tagajärgede ja karistamise asemel tegeleb teadlikkuse tõstmise ja nõustamisega. Nende eesmärkide saavutamise võtmeteguriks pean ühtset ja uuendusmeelset meeskonda, organisatsioonisisese koostöö arendamine on kindlasti meie esimese tegevusaasta üks prioriteet," selgitas ta.

TTJA struktuuris on viis osakonda: tehnika-, ehitus-, transpordi-, side- ja tarbimiskeskkonna osakond.

Veebilehelt ttja.ee leiavad nii tarbijad kui ettevõtjad info ameti tegevusvaldkondade, e-teeninduse keskkondade, juhendmaterjalide, kontaktide jms kohta. Üleminekuperioodil kuni uue kontori valmimiseni asuvad ameti töötajad kahes kontoris.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052