Autor: Indrek Kald • 16. jaanuar 2019

Elektroonikatootja Éolane avab tehase Lasnamäel

Elektroonikatootja Éolane Tallinn AS avab Lasnamäel uue tehasehoone.
Foto: ANDRES RAUDJALG
Eesti üks suurem elektroonikatootja Éolane Tallinn AS avab täna Lasnamäel uue tehasehoone, kuhu eelmise aasta lõpus koliti kogu tootmine.

Éolane Tallinna juhatuse liikme Antoine Yoni kinnitusel on tehase avamine oluline verstapost. "Meie käive on viimastel aastatel kordades kasvanud ja järgmine eesmärk on laiendada tegevust nii meie regioonis kui astuda samme Põhjamaade turul. Uus modernne tehas annab tootmise laiendamiseks ja ekspordimahu suurendamiseks suurepärased võimalused," märkis ta.

Ligi 500-le Éolane Tallinna töötajale pakub uus 11 000ruutmeetrise pinnaga elektroonikatehas kaasaegsemaid ja ruumikamaid töötingimusi. Peterburi tee 49b asuva hoone arhitekt on Tõnis Tarbe, ehitaja Tallinna Ehitustrust OÜ ja omanik Capital Mill.

Éolane Tallinn on Prantsuse päritolu Éolane kontserni suurim tütarettevõte, mille 68 miljoni eurone käive moodustas mullu viiendiku kogu kontserni käibest. Ligi 100% toodangust eksportiv elektroonikaettevõte toodab Lasnamäel eriotstarbelisi sideseadmeid ja LED-valgusteid autotööstusele.

Poole tuhande töötajaga Éolane Tallinn on Äripäeva TOPi andmeil käibelt Eesti suuruselt kolmas elektroonikatootja.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052