Autor: ITuudised.ee • 29. jaanuar 2019
Foto: Kuvatõmmis

Cybernetica jätkab Estfeedi arendamist

Cybernetica võitis Eleringi korraldatud rahvusvahelise riigihanke, millega jätkatakse järgeva kolme aasta jooksul Estfeed energia andmevahetusplatvormi arendamist.

Senine fookus oli Estfeedi näol luua turvaline ja töökindel lahendus Eesti energiatarbijatele ja –tootjatele energia mõõteandmete vahetamiseks ja nõusolekute andmiseks andmete töötlemise eesmärgil. Uue hanke raames keskendutakse platvormi skaleeritavusele ja kasutajamugavusele, et uute andmeallikate ja -tarbijate liidestumine oleks lihtne ja mugav.

Edasise koostöö põhieesmärk on lihtsustada Estfeed andmevahetusplatvormiga liidestumist ja selle kasutamist, et energiateenuste pakkujad saaksid tarbija nõusolekul mugavamalt ligipääsu tarbijate personaalsetele mõõteandmetele ja seeläbi pakkuda personaalsemaid teenuseid.

"Tegevuse laiem eesmärk on aktiveerida energiateenuste turgu Eestis ja välisriikides, et käia kaasas muutustes oleva energiasüsteemiga, mida iseloomustab taastuvenergia kasv, hajustootmine, tarbija osalemine turul ja suund energiatõhususele. Samuti vajame nutikaid lahendusi varustuskindluse tagamiseks oludes, kus päike ei paista või tuul ei puhu. Tulenevalt andmekaitse ning andmete halduse ja juurdepääsu regulatsioonide karmistumisest näeme, et Estfeedi vastu tuntakse üha aktiivsemalt huvi ka välisriikides. Cybernetica on Eleringile strateegiline partner tagamaks turvaline, töökindel ja skaleeritav Estfeed,“ rääkis Estfeedi projektijuht Kaija Valdmaa.

„Cybernetical on väga hea meel jätkata koostööd Eleringiga. Oleme Estfeedi projektiga seotud alates 2015. aastast ning panustanud põhjalikult teadus- ja arendustööga. Meile on tähtis minna edasi targa energia platvormi arendamise ja uuendamisega, et lihtsustada Eestis loodud innovaatilise lahenduse kasutuselevõttu Euroopas. Jagades oma kogemust ja parimaid teadmisi, on meie eesmärk parendada turvalist energiaandmete liiklust ka välisriikides,“ lisas Cybernetica esindaja Raul Mürk.

Estfeed on Eleringi ja Cybernetica koostöös loodud lahendus turvaliseks ja kontrollitud andmevahetuseks platvormiga liidestatud andmeallikate ja -tarbijate ehk andmeid kasutada soovivate energiateenuste vahel. Estfeedi kaudu liiguvad peamiselt elektri ja gaasi personaalsed mõõteandmed, aga ka teised energiatarbimist ja -tootmist mõjutavad avalikud andmed, näiteks elektri turuhind ja ilmainfo.

Lõpptarbijad saavad platvormi kasutada kliendiportaali e-elering vahendusel, mille kaudu pääseb võrgulepinguga energiatarbija ja -tootja ligi oma energiaandmetele. Estfeediga liituvatele andmetarbijatele on loodud Estfeedi liikmeportaal, mille kaudu saab esitada taotluse platvormiga liitumiseks. Estfeediga on oodatud liituma kõik innovatiivsete energiateenuste pakkujad ja arendajad.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052