Autor: Indrek Kald • 4. märts 2019

Kaks Eesti IT-firmat alustavad koos eksporti

Eesti IT-firmad Datafox ja Qualito lõid tarkvaraarenduse pakkumiseks ühisettevõtte, mis võtab suuna Suurbritannia, Rootsi ja Saksamaa turgudele.
Datafoxi tegevjuht Marko Külaots.
Foto: Datafox

Seni eeskätt IT-taristu lahendustele keskendunud Datafox ning suuremas osas välisturgudel tegutsenud Qualito soovivad ühisettevõttes pakkuda klientidele tarkvaraarendust ning kogu IT-spektrit hõlmavaid täislahendusi.

Asutatava ettevõtte arendusteenuseid hakatakse Eestis müüma Datafoxi ning välismaal Qualito kaubamärgi all. Datafoxi ja Qualito osalus uues firmas jaguneb pooleks. Loodav ühisfirma keskendub esmalt Eesti, Suurbritannia, Rootsi ja Saksamaa turgudele, pakkudes tarkvaraarendust eeskätt mängunduse, finantstehnoloogia ja e-kaubanduse valdkonnas.

Datafoxi tegevjuhi Marko Külaotsa hinnangul ei puutunud IT-taristu lahenduste pakkujad varem kuigi palju kokku tarkvaraarendusega. "Täna eeldab järjest enam taristulahenduste juurutusprojekte lõppjärgus tarkvaralisi süsteemiintegratsioone või automatiseerimislahendusi," põhjendas ta ühisettevõtte asutamist.

"Äriprotsessi mõttes keeruline ja töötajatelt palju aega nõudev asi võib kogenud tarkvaraarendajale olla vaid viie minuti töö, et see automatiseerida, vabastada inimesed rutiinsetest tegevustest ning muuta kogu ettevõtte toimimine tõhusamaks," lisas Külaots.

"Tänu koostööle rahvusvahelise tarkvaraarendajaga Qualito saame nüüd pakkuda klientidele kogu IT-spektri lahendusi ning laieneda oma IT-taristu teenustega ka välisturgudele," märkis Datafoxi tegevjuht.

Loodavat ühisettevõtet hakkab juhtima rahvusvahelise tarkvaraarendusfirma Qualito asutaja Rainar Ütt, kel on selles valdkonnas kogemust rohkem kui 15 aastat. Tema sõnul on ühisettevõtte asutamine Qualitole suur samm edasi, sest loob nii kodu- kui ka välisturgudel klientidele lisaks tarkvaraarendusele lisandväärtust Datafoxi IT-teenustega.

"Laiendame ühisteenuste pakkumiseks oluliselt Qualito tänast arendusmeeskonda, oodates enda juurde tarkvarainsenere, kes soovivad lisaks tehnilistele oskustele arendada oma ärikompetentsi," rääkis Ütt.

"Iga tiim hakkab osalema firma juhtimises ning saab lisaks põhipalgale märkimisväärselt osa teenitud kasumist, samuti on töötajatel tulevikus võimalik ettevõte seniste omanike käest välja osta," lisas ta.

Rainar Ütt on õppinud Tartu Ülikoolis ITd ja TTÜs äriinfotehnoloogiat. Enne Qualito asutamist on ta töötanud Java-arendajana Tartu Ülikoolis ja Playtechis, kvaliteedi- ja testimisjuhina Unibetis Stockholmis ning insenerivaldkonna juhina InnoGamesis Hamburgis. Lisaks Eestile, Rootsile ja Saksamaale on Rainar Ütt IT-alal olnud ametis Suurbritannias, Valgevenes ning Indias.

Uus tarkvaraarenduse ettevõte hakkab pakkuma mobiilirakenduse loomist, back-endi arendust, protsesside automatiseerimist ning tarkvarakomponentide integreerimist, rakenduste konteinerdamist, küberturvalisuse analüüse ja ennetustegevusi, suurandmete (Big Data) töötlust ning kogu arendusprotsessi juhtimist.

Kuuendat aastat tegutsev Datafox on kodumaisel kapitalil põhinev IT-ettevõte. Datafox pakub üle Eesti IT-taristu tugi- ja haldusteenuseid, andme- ja serverikeskuse lahendusi, tarkvara, infosüsteeme ja kommunikatsioonilahendusi pilveteenusena ning võrgu- ning IT-turvalisuse teenuseid. Igapäevaselt on ettevõtte hallata ligi 1500 tööjaama, 250 serverit ja andmehoidlat ning kümneid IP-põhiseid kommunikatsioonilahendusi, turvalahendusi, klienditeeninduse süsteeme ja pilveteenuseid. Mullu 3,7 miljonit eurot käivet teeninud ettevõte annab tööd 17 inimesele.

2016. aastal asutatud Qualito on rahvusvaheline tarkvaraarenduse outsourcingu ettevõte, kel on kliente Rootsis, Saksamaal, USAs ja Suurbritannias. Qualito annab hetkel tööd 29-le tarkvarainsenerile Rootsis ja veel mitmes Euroopa riigis ning ettevõttel on ka esindused Saksamaal.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052