Europarlament väljendas muret seoses väidetega, et Hiina ettevõtete loodud 5G-seadmetes võivad olla nn tagauksed, mis võimaldavad tootjal ja ametivõimudel juurdepääsu ELi kodanike ja ettevõtjate elektroonilisele sidele.

- Hiina Huawei on sattunud oma päritolu tõttu Euroopas ja USAs raskustesse.
- Foto: Huawei
Eile vastu võetud resolutsioonis kutsuvad parlamendiliikmed üles astuma Euroopa Liidu tasandil samme, et reageerida julgeolekuohtudele, mis on seotud Hiina suureneva tehnoloogilise kohalolekuga ELis.
Parlamendiliikmed väljendasid samuti muret seoses kolmandatest riikidest pärit seadmete müüjatega, kes võivad kujutada endast ELi jaoks julgeolekuriski oma päritoluriigi seaduste tõttu, eriti pärast Hiina riigi julgeolekuseaduste jõustumist, millega kohustatakse kõiki kodanikke, ettevõtjaid ja muid üksusi tegema riigiga koostööd julgeoleku tagamiseks.
Parlamendiliikmed paluvad Euroopa Komisjonil ja liikmesriikidel koostada suunised küberohtude ja -nõrkuste maandamiseks 5G seadmete hankimisel. Euroopa võrgu ja infoturbe ametile (ENISA) tuleks anda piisavad volitused tagamaks, et 5G-tehnoloogia kasutuselevõtmine ELis vastab kõrgeimatele turvanõuetele.
"
Hiina küberkaitseseaduse raamistik ning sellega kaasnevad piirangud ja mõjud Hiinas äritegemisele" - sellest saab kuuldas seminaril
Kuidas Eesti tehnoloogiaettevõtted Hiina ja Jaapani turule saavad?. Sellel teemal räägib eestlane Mikk Raud. Uuri lähemalt ja pane end kirja
SIIN!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.