Autor: Indrek Kald • 23. aprill 2019

Riik ootab krattidele näo leidmiseks ideid

Riigikantselei ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsivad krattide ehk tehisintellekti projektile ja temaatikale ühtset visuaalset identiteeti. Kõigi disainihuviliste ideelahendusi oodatakse konkursile 12. maiks.
MKMi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.
Foto: Wikipedia

MKMi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut märkis, et kuna krattide kasutamine ja arendamine kasvab Eestis hoogsalt ning on ka väljaspool Eestit üha enam tuntust kogumas, aitaks ühtse kuju kasutamine temaatika tutvustamisele ja edendamisele oluliselt kaasa.

"Oleme juba alustanud krattide ehk tehisintellektiga seonduva põhiinfo, krattide projekti ekspertrühma tegemiste ja Eestis kasutatavate krattide kogemuslugude kogumist ning jagamist kratid.ee veebilehel. Nüüd aga tahame liikuda edasi ja luua temaatikale ka lihtsa, kuid selgesti äratuntava ja mugavalt kasutatava kuju, mida iga kodumaise krati arendaja saab kasutusse võtta," selgitas Sikkut.

Visuaalse identiteedi konkursil saab osaleda iga disainihuviline üksi või koos meeskonnaga, saates oma loovkavandi, mis sisaldab nii krattide ehk tehisintellekti temaatikaks välja pakutud logo kui ka lühikest selgitust selle kohta, kuidas on logo seotud tehisintellekti rakendustega. Esikoha saavutanud konkursitööd tunnustatakse 3000 euro suuruse preemiaga.

Projekti eestvedajaks on MKMi ning riigikantselei ellu kutsutud ekspertrühm. Nii riigiasutuste kui ka erasektori esindajatest koosneva rühma ülesandeks on töötada välja mai lõpuks konkreetsed ettepanekud selle kohta, millistel aladel oleks krattidest Eestile enim kasu ja milliste meetmetega nende kasutuselevõttu toetada. Sealjuures töötatakse välja krattide kasutamisega seotud ettepanekud Eesti õigusruumi arendamiseks, et tagada õigusselgus ja vajalik ohutus.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755