Autor: Indrek Kald • 15. juuni 2019

Selgusid kaugtöö tegija märgise saajad ja parimad juhid

39 uue kaugtöö tegija märgise saaja seas on muuhulgas Transferwise, Bolt, RIA, Leego Hansson ja Scoro. Parima kaugtööd soosiva juhi tiitli pälvisid haigekassa juht, endine Microsoft Eesti juht Rain Laane ja Messente Communicationsi juht Lauri Kinkar.

Targa töö ühingu juht Ave Laas.
Foto: Marek Metslaid

Märgist annavad juba kolmandat aastat välja targa töö ühing koostöös Elisa ja personalijuhtimise ühinguga PARE. Targa töö ühingu juhi Ave Laasi sõnul on tänaseks koos selle aasta 39 uue märgise saajaga kokku 120 märgise omanikku.

"Aja- ja kohapaindliku töö osakaal Eestis kasvab pidevalt, seda näitavad nii uuringud kui ka jätkuv huvi märgisele kandideerimise vastu," sõnas ta. Laas tõdes, et samas on praktika igas ettevõttes väga erinev.

"On jätkuvalt neid, kellel on töökorraldus on välja kujunenud töö käigus, ilma põhjalikumate suunisteta, võimalust kasutatakse vastavalt vajadusele. Aga rõõm on näha, et iga aastaga on aina enam neid, kes teevad seda läbimõeldumalt: paika on pandud ühised töötamise kokkulepped, välja töötatud sobivad tehnilised vahendid ja kanalid," lisas ta.

Žüriiliikme ja Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi sõnul väärivad eraldi tunnustamist ka kandideerijad, kes sel aastal nomineerisid nimeliselt juhi või isegi mitu. "Neid ettevõtteid oli üle poole kandideerijatest. See näitab, et kaugtööd tajutakse aina enam juhtimise osana, mida see ilmtingimata ongi," sõnas ta.

"Parima juhi tiitli saanud Eesti haigekassa juhi Rain Laane ja Messente Communicationsi juhi Lauri Kinkari puhul paistiski silma see, et nad mõtlevad sellele, kuidas kogu ettevõttes läbivalt targalt töötamist juurutada ja töötajaid ise oma eeskujuga julgustada," selgitas Teemägi.

Personalijuhtimise ühingu PARE juht Kärt Kinnas rõhutas, et märgisele kandideerinud ettevõtete rohkus ja mitmekesisus näitab selgelt, et selline töötamise viis on ettevõtetes aina loomupärasem. Ettevõtete hulgas oli nii avaliku sektori esindajaid, eraettevõtted aga ka MTÜsid.

"Paindlik töökorraldus on jõudnud ka ametikohtadele, kus seda kümmekond aastat tagasi poleks võimalikuks pidanud, hea näitena võib siin esile tõsta näiteks häirekeskuse," selgitas Kinnas.

Žüriisse kuulunud Worklandi asutaja Indrek Hääle sõnul peegeldus ankeetidest, et ettevõtted mõtlevad teadlikult töötajatega kaasa. "Targalt töötajate ootused töökeskkonnale on viimastel aastatel tugevas muutumises. Töökeskkondade loomisel arvestatakse tegevuspõhisust ja suurt rõhku pannakse just koostööle," lisas ta.

Sel aastal said kaugtöö tegija märgise järgmised ettevõtted:

AgileWorks AS, All Media Digital OÜ, Bolt, Eesti geoloogiateenistus, haigekassa, Eesti liikumispuudega inimeste liit, Elektrilevi OÜ, Gjensidige Eesti filiaal, GoTravel AS, häirekeskus, Keskkonnainvesteeringute keskus, Klienditugi OÜ, Leego Hansson OÜ, Lincona Konsult AS, Messente Communications OÜ, Milrem LCM OÜ, MRPeasy OÜ, muinsuskaitseamet, Norra-Eesti kaubanduskoda, PCC Projekt AS, Proact Estonia AS, Profia Arvestuse OÜ, Recruitment Estonia OÜ (CVO Recruitment & Simplika), riigi infosüsteemi amet, RL Raamatupidamine OÜ, Saue Production OÜ, Scoro Software OÜ, Severitas OÜ, SimplBooks OÜ, sisekaitseakadeemia, sotsiaalkindlustusamet, SpeakSmart OÜ, Tallinna tervishoiu kõrgkool, Tammiste Personalibüroo OÜ, Tartu maakohtu kinnistus- ja registriosakond, Tartu Ülikooli Narva kolledž, Transferwise´i Eesti filiaal, Vaimo OÜ, Viru maakohus.

Kaugtöö tegija on digitaalne märgis, mida ettevõte saab kasutada tööandja- ja organisatsiooni mainekommunikatsioonis. Märgise saajate nimekiri on üleval lehel smartwork.ee. Ettevõtte õigust märgist eksponeerida ja kasutada saab kontrollida samuti sel lehel. Märgis antakse välja kolmeks aastaks. Pärast seda on ettevõttel märgist uuesti võimalik taotleda.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755