Autor: Indrek Kald • 16. juuli 2019

Elisa annab oma vestlusrobotile rohkem tööd

Mullu Elisa iseteeninduskeskkonnas chati teel teenindamist alustanud vestlusrobot Annika on klientide poolt hästi vastu võetud ning firma annab üha rohkem tööd roboti teha.
Elisa kasutab kolme tehisintellekti praktilist rakendust ehk kratti.
Foto: Elisa

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul suudab Annika sõna võtta veidi enam kui igas kolmandas chatikontaktis. "Neist omakorda lõpuni lahendab vestlusrobot Annika iseseisvalt pea pooled ehk 47% kliendipöördumistest," lisas ta, nimetades seda väga tugevaks tulemuseks.

Vestlusrobot Annika soovitusindeks (NPS) püsib 50-60 vahel, mis võrdub soovitusindeksi rahvusvaheliste tasemete alusel suurepärase teenindusega.

Kõikide Annika lahenduste aluseks tehniliselt poolelt on Eesti masinõppe ja tehisintellekti ettevõte MindTitan. Selle tegevjuhi Kristjan Jansonsi sõnul on tänaseks valminud, kuid mitte veel klientide kasutusse antud tehisintellekti mudelite järgi võimalik jõuda olukorrani, kus Annika võtab sõna kaks korda rohkem kui praegu ehk 66% juhtudel või enamgi. "Seega on Annika tulevikupotentsiaal suur," kinnitas ta.

Klientide positiivne tagasiside on julgustanud Elisat teeninduse osalise automatiseerimisega edasi liikuma ning käesoleval aastal on Annika esimesi samme tegemas ka kõnekeskuse teeninduses. Maikuust alates õpib Annika, kuidas automaatse kõnesuunamise valikute ehk automaatvastuste asemel klienti kuulata ning ta õige teenindajani suunata.

Selleks võtab Annika klienditeenindusse helistava kliendi kõne vastu ning palub lühidalt selgitada, miks klient Elisasse helistas. "Selle esimese palve edastamine on olnud meile väga väärtuslik esimene õppetund. Juba esimeste päevade jooksul saime aru, et esialgne sõnastus: "palun selgita lühidalt, milles sinu küsimus seisneb, et saaksin sind õige teenindajani suunata", lõppes väga paljudel juhtudel sellega, et klient jäi suunamist ootama ning Annika jaoks oli eetris vaikus," tõdes Mailiis Ploomann.

"Pöörasime teksti teistpidi ja tulemused paranesid märgatavalt. Täna ütleb Annika sama lause, ent teises järjekorras: "selleks, et saaksin sind õige teenindajani suunata – palun selgita, milles sinu küsimus seisneb"."

Ploomann julgustab kõiki Elisa kliente Annikale oma pöördumise põhjust pikemalt, paari lausega selgitama. "See aitab tagada, et kõne jõuab kõige kiiremini, kõige pädevama teenindajani ning mõlemad pooled võidavad ajas ning protsess läbitakse meeldivamalt kõigile osalejatele," sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht.

MindTitani juht Kristjan Jansons märkis, et Annika on heaks näiteks, kuidas erinevad andmeteaduse harud omavahel ettevõtte jaoks ühtseks väärtust loovaks tervikuks kokku siduda.

"Kuigi erinevaid mudeleid, mis kliendi jaoks kokku Annika moodustavad, on üle viie ning nendest igaüks on andmeteaduse jaoks omaette huvitav projekt, ei paista see köögipool klienditeenindajatele ega klientidele välja. Kõikide osapoolte jaoks on motiveeriv näha, kuidas on võimalik panna mitu tehisintellekti lahendust teineteist võimendama, et luua lahendus, mis on koostöös tugevam kui kõik lahendused eraldi," märkis Kristjan Jansons.

Tänaseks on erinevaid tehisintellekti praktilisi rakendusi ehk kratte Elisas toimetamas juba kolm ning nende kohta on saab täpsemalt lugeda Elisa veebist.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052