Autor: Indrek Kald • 18. november 2019

TalTech tahab tehisintellekti tasuta veebikursusega jõuda 13 000 eestlaseni

Tehnikaülikool tõi Eestisse maailma populaarseima veebikursuse, mis annab teadmisi tehisintellektist ja selle üha kasvavast rollist igapäevaelus. Eestikeelse tasuta kursusega loodetakse jõuda enam kui 13 000 eestlaseni.
Veebikursuse "Elements of AI" eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust ja vastuvõtlikkust tehisintellekti osas.
Foto: elementsofai.ee

Veebikursuse "Elements of AI" eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust ja vastuvõtlikkust tehisintellekti (ing k artificial intelligence, AI) kohta. Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on sel osalenud juba rohkem kui 220 000 inimese 110 riigist.

Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves. "AI mõjutab olulist osa ühiskonnaelu aspektidest – alates muutuvast tööturust kuni omavahelise kommunikatsiooni, meedia toimemehhanismide ja demokraatlike protsessideni. Neid mõjutusi ei ole vaja karta, kuid neid on vaja mõista," ütles Ilves.

"Uue digitaalse ilmaga kohanemiseks peaksid need, kes töötavad ideede ja seadustega, saama aru tehnoloogiast, ja need, kes töötavad tehnoloogiaga, saama aru, mis on ja mis ei ole liberaalse demokraatia puhul kohane. Veebikursus "Elements of AI" aitab osaliselt seda ülesannet täita," rääkis Ilves.

TalTechi IT-teaduskonna dekaani Gert Jervani sõnul on tasuta eestikeelne kursus mõeldud kõigile ja sobib ideaalselt tehisintellekti baasteadmiste omandamiseks, sest eelnevad programmeerimis- või tehnoloogiateadmised pole vajalikud. "Näeme, et AI toetab inimeste elu ja toimetulekut. Kursus annab igale osalejale vahendid, kuidas mõista AI-mõjul töö olemuse muutumist," rääkis ta.

Kursuse "Elements of AI" on loonud professorid, andmeteadlased ja disainerid ning seda peetakse maailmas üheks kõige kõrgema kvaliteediga veebikursuseks, arvestades võrdluses ka tippülikoolide (nt MIT, Stanford ja Harvard) kursusi.

Eestikeelse kursuse eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast ja professionaalidele erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest. Kursusel osalema on oodatud kõik hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast.

Kursusel osalemise väljakutse on vastu võtnud Eesti pea 35 ettevõtet ja organisatsiooni, kes soovivad oma töötajaid AI-teemal harida. Väljakutses osalevad näiteks Eesti Energia, Omniva, Tehnopol, Coop, Nordecon, Fujitsu, Silberauto, Restate Property Advisors, Datel, SEB, Estonian World, Estravel, Ericsson, Apollo, Haigekassa, Playtech, Tallink, Geenius, North Star AI, ITL, Rimi, Mainor Ülemiste, Apollo, E-Riigi Akadeemia, Kredex, Juunika Koolitus, Kohtla-Järve Gümnaasium, HITSA, Tallinna Ülikool, Primend, Levikom, Triniti ja Evocon.

Elements of AI veebikursuse leiab SIIT, osalemiseks tuleb luua konto ning asuda ülesandeid lahendama. Kursuse läbimiseks ajapiirangut ei ole, kuid esimesed lõpetajad võiksid kursuse läbida jaanuari alguseks. Kursuse lõpetanud saavad sertifikaadi ja taotleda kaks ainepunkti.

Kogu maailmas on seda kursust kuulanud üle 200 000 inimese. Umbes 40% neist on olnud naised, mis on kaks korda enam kui keskmiselt arvutiteaduse kursustel.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755