Indrek Kald • 14 jaanuar 2020

AS Cybernetica loob Eesti-USA ohuteabe vahetamise tarkvara

AS Cybernetica loob automatiseeritud küberkaitse ohuteabe vahetamise süsteemi USA õhujõudude ja Eesti kaitseväe vahel ning tarkvarasüsteemi kahe riigi kaitsevägede vaheliseks laiemaks ohuteabe vahetuseks.

USA õhujõudude ja Eesti kaitseväe vahel luuakse ohuteabe vahetuse süsteem.  Foto: Pixabay

Vastava raamlepingu sõlmis Cybernetica riigi kaitseinvesteeringute keskusega. "Eesmärgiks on luua USA õhujõudude ja Eesti kaitseväe vaheline automatiseeritud ohuteabe süsteem, mis vastab kahe riigi kaitsevägede spetsiifikale ning tugevdab oluliselt osapoolte küberkaitsealast võimekust," märkis kaitseinvesteeringute keskuse direktor Kusti Salm.

"Regulaarne ohuteabe vahetamine eri osapoolte vahel on tänapäeva üks peamisi küberkaitse võimekuse aluseid," lisas ta.

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul on tegu ajaloolise sammuga kahe riigi kaitsealases koostöös. "Tegemist on esmakordse kahe riigi vahel ühiselt arendatud võimekusega. Võimaluse osaleda selles projektis on suur tunnustus Cybernetica turvalise andmevahetuse, privaatsus- ja infoturbetehnoloogiate tasemele," kinnitas ta.

Loodavat süsteemi hakkavad kasutama esmajärjekorras Eesti ja USA ning hilisemas faasis kaasatakse ka teisi liitlasi, mille abil tugevdatakse süsteemiga ühinenud liikmesriikide ja ka Eestis paiknevate liitlasvägede küberkaitsealast turvalisust.

Projekti aluseks on 2016. aastal USA ja Eesti kaitseministeeriumide vahel allkirjastatud kaitsealase teadus- ja arendustegevuse lepe, mille sõlmimine sai alguse koostööst USA õhuväe uurimislaboriga (USAFRL).

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Silvian Karu
Silvian KaruReklaamimüügi projektijuhtTel: 5691 8931
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821