Autor: Indrek Kald • 30. jaanuar 2020

Tehnopol tahab kasvatada Eesti tehnoloogiasektori käivet 13 miljoni võrra

Tallinna teaduspark ja tehnoloogiaettevõtluse edendaja Tehnopol tõi mullu oma teenuste abil siinsele tehnoloogiasektorile kümne miljoni euro suuruse käibekasvu ning püüab tänavu seda kolmandiku võrra kasvatada.
Tehnopoli juht Indrek Orav.
Foto: Tehnopol

"Näeme, et turul on nõudlus kvaliteetse teenuse järele ning väga paljud ettevõtted otsivad konkurentide edestamiseks ja arenguks uudseid lahendusi. Seetõttu jätkame ka sel aastal suurettevõtetele teenuste pakkumisega, et olla neile heaks partneriks innovatsioonitaseme tõstmisel, uute toodete või teenuste arendamisel ning koostööl iduettevõtetega," selgitas Tehnopoli juht Indrek Orav.

Tema sõnul alustatakse ettevõtetega koostööd varajases faasis, kus nad vajavad palju tuge, et kasvada edukateks. Möödunud aastal kandideerisid Tehnopol Startup Inkubaatorisse enam kui pooled uued Eesti tehnoloogiastartupid ning koostööd alustati 80 iduettevõttega.

Aasta oli Orava sõnul edukas ka inkubaatori toel käivitunud idufirmadele, kes kaasasid ühtekokku 1,2 miljoni euro ulatuses investeeringuid. "Selline maht on rõõmustav ja näitab, et investoritel on meie idufirmadesse usku. Rahaline süst on neile arengu hoogustamiseks kriitilise tähtsusega, aidates kasvada ja olla eri innovatsiooni teerajajaks," sõnas ta.

Tehnopol suunab üha rohkem teenuseid erinevatesse Eesti piirkondadesse. Nii anti alustavatele idufirmadele ja ettevõtlushuvilistele möödunud aastal hoogu 14 erinevas paigas. Sel aastal alustatakse inkubatsiooniteenuse pakkumisega Narvas ning programmiga on oodatud liituma idufirmad nii Virumaalt kui ka Venemaalt.

Tehnopoli juhi sõnul on neil tihe koostöö ka avaliku sektoriga. Nii sündis möödunud aastal koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga projekt AccelerateEstonia. "Selle eesmärk on kiirendada innovatsiooniprotsesse ja leida järgmine e-Eesti edulugu. Projekti tulemusena valmivad avaliku ja erasektori koostöös uusi ettevõtlusvõimalusi loovad lahendused neljale majandus- ja tööelu valdkonna probleemile," märkis Orav.

Lisaks tervise-, rohe-, kosmose- ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale sai Tehnopoli ametlikuks fookusvaldkonnaks ka tark linn, mille tulemusel tekkis uus liit Tallinna, Tartu ja Pärnu vahel. Projekti eesmärk on tihendada linnadevahelist koostööd ning liikuda uusi tehnoloogiaid kaasates ja kogemusi vahetades lähemale targa linna kontseptsioonile.

Edukad projektid ning suured edulood ei sündinud Tehnopoli juhi Indrek Orava sõnul mitte ainult Eestis. "Väga paljudel Eesti ettevõtetel on tugev ekspordipotentsiaal, kuid nad vajavad tuge, et plaan edukalt ellu viia. Kuna oleme 16 tegevusaasta jooksul aidanud sadu ettevõtteid eksportturgudele, siis suudame paljusid karisid vältida ning kiirendame oluliselt uuele turule sisenemist," selgitas ta.

Lisaks traditsioonilistele eksportturgudele Euroopas ja Skandinaavias aidati möödunud aastal ettevõtteid ka Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Uus-Meremaale. "Sellel aastal sihime Hiina ja Tšiili turge," lisas Orav.

Ettevõtetele targa linna lahenduste testimis- ja arendamisvõimalusi pakkuvas Tehnopoli linnakus hoiatavad jalakäijaid nutikad liiklusmärgid, toitu veavad Starship robotkullerid ja lund lükkab Lumebot. Kuna täna soovib linnakusse tulla üha rohkem uusi ettevõtteid, planeeritakse ka uut mahtu.

Baltimaade suurima teaduspargi Tehnopol eesmärk on aidata kaasa tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Tugiteenus hõlmab võimekust pakkuda lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni. Tehnopol on ühenduslüliks erasektori, avaliku sektori ja teadlaste vahel. Teaduspark Tehnopol asutati Tallinna linna, TalTechi ja majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt 16 aastat tagasi.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755