Riik tegi terviseameti lehel kättesaadavaks arendajatele mõeldud avaandmed, mis põhinevad kõige värskematel tervise infosüsteemi laekunud COVID-19 testide laborianalüüside tulemustel.

- Avaandmed on mõeldud arendajatele.
- Foto: Pixabay
Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) juhi Katrin Reinholdi sõnul tekkis avaandmete järgi vajadus seoses testimiste arvu suurendamisega üle Eesti. "Protsess tuli automatiseerida, sest kui varem saadeti analüüside tulemusi vaid terviseameti laborist, siis nüüd tuleb tuhandeid tulemusi seitsmest laborist tervise infosüsteemi üle Eesti," selgitas ta.
Lahendus on Reinholdi sõnul pidevas arengus. "Näiteks plaanime tulevikus lisada sinna info ka hospitaliseeritute ja tervenenute kohta, kui see hakkab laekuma tervise infosüsteemi," märkis ta.
Varasemal perioodil tehtud testimised ei laekunud terviseameti laborist otse tervise infosüsteemi, need laeti sinna tagasiulatuvalt. Andmete puhastamine ja järelkontroll on nüüdseks tehtud ning parandused on sisse viidud kogu andmete kogumise perioodi ulatuses.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Avaandmed on mõeldud arendajatele, et nad saaksid ka oma keskkondades luua graafikuid ja analüüse, mis põhinevad tervise infosüsteemi andmestikul. Avaandmed on masinloetavad ja see tähendab, et keegi ei pea käsitsi numbreid edastama ega oma süsteemi sisestama, mis TEHIKu teatel vähendab oluliselt vigade tekkimise võimalusi.
Andmed fikseeritakse iga päev kell seitse hommikul ning avalikustatakse keskpäeval. Terviseameti kodulehel saab infot koroonaviirusesse nakatumise kohta nii soolise-, vanuselise- kui ka maakondliku jaotuse lõikes.
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?