• 21.04.20, 15:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Milrem arendab koos hollandlastega robottuletõrjet

Milrem Robotics ning Hollandi vahukustutussüsteemide tootja InnoVfoami loovad koostöös robottuletõrjujaid, mis on võimelised inimesi kriisiolukordades oluliselt abistama ja ka asendama.
Multiscope Rescue mehitamata sõiduki kandevõime on kuni 1200 kg.
  • Multiscope Rescue mehitamata sõiduki kandevõime on kuni 1200 kg.
  • Foto: Milrem Robotics
Uued lahendused hakkavad põhinema Milrem Roboticsi mehitamata roomiksõidukil Multiscope Rescue, kuhu integreeritakse erinevaid InnoVfoami kustutussüsteeme.
Nagu teisedki Milrem Robotics’i sõidukid, on ka robottuletõrjujad ohutult distantsilt kaugjuhitavad, kusjuures kustutusüsteeme ning sõidukit saab tänu erinevatele kaameratele juhtida eraldi, tagades nii liikumise ning kustutuse.
Vajadusel saab Multiscope Rescuele lisada ka sensoreid, näiteks gaasilekete avastamiseks ning autonoomsuspaketi, mis võimaldab muuseas iseseisvat liikumist päästealale.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Lisaks arvukatele tulekahjudele linnades on igal aastal ka ulatuslikke metsa- ja maastikutulekahjusid, mis ohustavad keskkonda ning elanike ja tuletõrjujate elu. InnoVfoamiga arendatavad süsteemid aitavad leevendada tuletõrjujate ees seisvaid ohte ja võimaldavad tulekahjusid kiiremini ning efektiivsemalt ohjeldada," sõnas Milrem Roboticsi suuromanik ja juht Kuldar Väärsi.
Multiscope Rescue mehitamata sõiduki kandevõime on kuni 1200 kg ning sellele saab integreerida pumbasüsteemiga vee- ja vahupaake. InnoVfoami vahukustutussüsteemid väljastavad 2000 kuni 20 000 liitrit vahtu minutis.
Lisaks saab robottuletõrjuja kanda kümnete meetrite kaupa voolikuid, mille käsitsi laialilaotamine tähendaks tuletõrjujatele märkimisväärset energia- ja ajakulu. Ka on võimalik sõidukit varustada droonidega kustutusalast parema ülevaate tagamiseks. Maastiku- ning metsatulekahjude korral saab Multiscope Rescue päästepiirkonda toimetada helikopteriga.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele