Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 32 ütleb, et töötleja peab rakendama asjakohaseid tehnilisi ja korralduslikke turvameetmeid. Vastust küsimusele, millised need asjakohased meetmed on, määrus paraku ei anna.
Turvalisuse tagamiseks ei piisa uue seadme või tarkvara soetamisest, vaid läbi tuleb mõelda kogu tervik – kes mille eest vastutab, kuidas antakse juurdepääsuõiguseid, kuidas korraldada andmete hoidmine, liigutamine, hävitamine, kuidas kaitsta end pahalaste eest.
Veebiseminaril räägitakse sellest, mida „asjakohased tehnilised ja korralduslikud turvameetmed“ tähendavad ning millest alustada ettevõttes toimiva infoturbe süsteemi loomisel.
Käsitlemisele tulevad peamised teemad:
- Kust alustada?
- Millest lähtuda?
- Mis teemad tuleb kindlasti läbi mõelda?
Veebiseminari viivad läbi
NJORD advokaadibüroo advokaat
Tea Kookmaa ja infoturbe praktikast ettevõttes räägib
Doris Matteus, kes on infoturbeettevõtte
FocusIT partner ja konsultant.
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (
[email protected]).
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.