Fortumo sõlmis lepped kahe Hiina nutitelefonide tootjaga

Fortumo on sõlminud koostöölepingu kahe suure Hiina nutitelefonide tootjaga - Oppo Electronics ja Gionee, mille tulemusena võetakse Fortumo makselahendus kasutusele telefonitootjate rakendustepoodides.

“Oppo ja Gionee on Fortumoga sarnase nägemusega ettevõtted – oleme kõik keskendunud arenevatele turgudele, kus järgmised miljard nutitelefonide omanikku tahavad ligipääsu meelelahutusele ja mängudele. Fortumo võimaldab seda läbi lihtsa ja krediitkaardivaba makselahenduse,” rääkis Fortumo juhatuse liige Gerri Kodres.

Lääneriikides suhteliselt tundmatud ettevõtted Oppo ja Gionee valmistavad aastas üle 60 miljoni nutitelefoni ning on keskendunud arenevatele turgudele Aasias ja Aafrikas.

Arengumaades on Google Play kõrval kasutusel hulgaliselt kolmanda osapoole rakendustepoode – uuringufirma ABI Research hinnangul moodustavad ilma Google Play’ta seadmed juba viiendiku kõigist Androidi telefonidest ning nende turuosa kasvab Google’i ametliku Androidi versiooniga telefonidest kaks korda kiiremini.

Lisaks makselahendusele hakkab Fortumo Hiina nutitelefonide tootjatele pakkuma telefonidesse laadimiseks rakendusi oma klientidelt, kelleks on muuhulgas Gameloft, GLU Mobile, Creative Mobile, Rovio, Zeptolab ja Electronic Arts.

Varasemalt on Fortumo teatanud koostööst Hiina nutitelefonide tootjaga ZTE ja kõigi kolme Hiina mobiilioperaatoriga. Viimase kahe aasta jooksul on Fortumo teinud olulisi investeeringuid Aasia suunal, avades hiljuti ka kontorid Shanghais, Mumbais ja Singapuris.

Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on muuhulgas Microsoft, Facebook, Rovio ja Electronic Arts. Fortumo makseid kasutas 2013. aastal üle 50 miljoni inimese 81 riigist, ettevõtte käive oli üle 19 miljoni euro.

 

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara