Peaministri Jaapani visiidi äridelegatsioonis osaleb 24 ettevõtet

Peaminister Taavi Rõivas on koos äridelegatsiooniga 5.-10. aprillini töövisiidil Jaapanis. Peaministrit saadab Jaapani visiidil Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt kokku pandud esinduslik äridelegatsioon, mis koosneb põhiliselt tööstus-, tehnoloogia-, riskikapitali- ning tervisetehnoloogia ettevõtetest.

„Eesti ja Jaapani vaheline koostöö on viimastel aastatel hoogustunud ning peaministri visiit rõhutab kahe riigi majandussidemete olulisust. Jaapan alustas hiljuti Eesti eeskujul riiklike e-teenuste juurutamisega, mille aluseks on ’My Number’ projekt, mille käigus saavad jaapanlased isikukoodi ja ID kaardi, mis neil senini puudus. See omakorda loob Eesti ettevõtetele head ärivõimalused, sest Eestis on sarnane süsteem ja teenused juba loodud. Eesti äridelegatsiooni suurus näitab meie ettevõtete selget huvi Jaapani suure ja maksujõulise turu vastu,“ sõnas EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Indrek Pällo.

Peaminister Taavi Rõivas esineb peaesinejana ühel Jaapani tuntuimal majanduskonverentsil ’New Economy Summit’, mis keskendub tehnoloogia mõjudele majanduse ümberkujunemisel. Peaminister tutvustab oma ettekandes Eesti e-riigi edulugu ning kuidas selleni on jõutud. Peaministri delegatsiooni kuuluva ettevõtlusministri Liisa Oviiri sõnul on Eestil ja Jaapanil mitmeid valdkondi, kus teineteise oskusi ja teadmisi täiendada, olgu selleks siis küberturvalisus või e-riik.

EASi korraldatud äridelegatsioon koosneb 24 ettevõttest, kellel on Jaapani turule sisenemine käsil või, kes on seal juba koostööd alustanud. Peaminister osaleb ka hiljuti Jaapani suurkorporatsioonilt Rakuten 7 miljoni eurose investeeringu saanud iduettevõtte Lingvist Jaapani kontori avamisel Tokyos. „Jaapan on väga hierarhiline ühiskond ning peaministri osalemine meie Jaapani kontori avamisel on väga suur asi. See võimaldab meil saada vajalikku tähelepanu ja heakskiitu ning aitab laiemat tuntust saavutada. Jaapan on meile oluline turg, sest meie tehnoloogia võimaldab jaapanlastel tunduvalt kiiremini omandada nende jaoks keerulise inglise keele,“ lausus Lingvisti juhatuse liige Ott Jalakas.

Äridelegatsioonis osalevad ettevõtted:

 1. AS Graanul Invest
 2. Kaamos Group AS
 3. Tolaram Group
 4. Molycorp Silmet AS
 5. Tele2 Eesti AS/Televõrgu AS
 6. Reisieksperdi AS
 7. Estravel AS
 8. Chaga OÜ
 9. OÜ Artisan Honey
 10. Estonian Private Equity & Venture Capital Association  (ESTVCA)
 11. Wise Guys Investment OÜ/Startup Wise Guys
 12. Redgate Capital AS
 13. Siena Capital Partners
 14. Alfred&Partners OÜ (Estelon)
 15. Transferwise OÜ
 16. Teleport
 17. Selfdiagnostics OÜ
 18. DermTest OÜ
 19. Merimetsa Hambakliinik OÜ
 20. Realeyes OÜ
 21. eSparQNow
 22. K.K Diamond Group OÜ
 23. Cityntel OÜ
 24. Planetway Europe OÜ

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara