Puutevaba tehnoloogiaga makseterminalid lõpuks ka Eestis

Puutevaba tehnoloogiaga makseterminal
Puutevaba tehnoloogiaga makseterminal

Swedbank paigaldas esimese puutevaba tehnoloogiaga makseterminali Wayne’s Coffee’sse, mis asub Norde Centrumis. Juba mõne kuu pärast hakkab Swedbank väljastama ka uut sorti pangakaarte, mis võimaldavad teha viipemakseid - see tähendab ostu eest maksmist ilma pangakaarti terminali sisestamata. Et viipemakseid teha saaks, peavad lisaks kaartidele uuenema ka makseterminalid.

"Viipemakse näol on tegemist mujal maailmas levinud makseviisiga, mis on nüüd ka Eestise jõudmas. Esimesed terminalid paigutame kauplustesse ning söögikohtadesse, kus käib rohkelt turiste, kelle kodumaal viipemaksed juba tavapärased on. Teeme seda selleks, et terminale testida," ütles Swedbanki arvelduslahenduste juht Eero Treumann. "Suve lõpuks on kavas uuendada terminalid paljudes suuremates poodides, et sügisel klientide taskusse jõudvate uute kaartidega saaks võimalikult paljudes kohtades viipega maksta."

Swedbank haldab Eestis ligi 14 000 makseterminali ning on plaanis puutevabale tehnoloogiale igakuiselt üle viia 300-500 terminali.

Puutevaba tehnoloogiaga kaarte hakkab Swedbank väljastama juba augustis. Esimesena saab uue funktsionaalsuse Swedbanki ISIC kaart, järgnevatel kuudel ka ülejäänud.

Viipemaksed aitavad inimestel aega kokku hoida, sest enam pole vaja väiksemate tehingute puhul sisestada PIN-koodi - viipemakse teostamiseks piisab kaardi asetamisest terminali vastu. „Kuna Eestis moodustavad alla 10-eurosed maksed 60% tehtavatest kaarditehingutest, saab esialgu kontaktivabasid makseid teha 10 euro piires. Suuremate summade korral on siiski vajalik ka PIN-koodi sisestamine,“ selgitas Treumann.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara