Fortumo alustas koostööd 29 riigis tegutseva mobiilioperaatoriga Orange

Gerri Kodres
Gerri Kodres

Fortumo teatas täna, et alustas koostööd Euroopa ühe suurima mobiilioperaatoriga Orange. Koostöö tulemusena muutuvad Fortumo mobiilimaksed kättesaadavaks 29 riigis. Esimesena käivitati Fortumo makseplatvorm Poolas, kus 16 miljonit Orange’i klienti saavad nüüd veebis maksta, kasutades selleks oma mobiilikontot.

“Fortumo platvorm võimaldab mobiilioperaatoritel vahendada makseid voogedastusteenustes, rakendustepoodides, mängudes ja sotsiaalvõrgustikes tehtavate ostude eest, ilma et oleks vaja iga teenusepakkujaga sõlmida eraldi leping ning teha eraldi integratsioon. Orange on üks juhtivaid mobiilioperaatoreid Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas ning meil on väga hea meel, et miljonid Orange’i kliendid saavad nüüd meie platvormi kaudu veebimakseid teha,” rääkis Fortumo ärijuht Gerri Kodres.

Maailmapanga andmetel omab krediitkaarti vaid 17% poolakatest, mis tähendab, et veebimaksed on enamikele inimestest kättesaamatud. Samas on Poolas 41% inimestest nutitelefon, seega sisu tarbida soovivaid inimesi on kolm korda rohkem kui neid, kes selle eest maksta saavad. Mobiilimaksed võimaldavad igal telefoniomanikul veebis maksta oma mobiiliarve kaudu.

Uuringufirma SuperDataResearch  andmetel on mobiilimaksed Poolas populaarsuselt teine veebimaksete meetod digitaalsete kaupade eest (19,4% kõigist maksetest). Lisainformatsiooni Poola ja Ida-Euroopa mobiilimaksete turu kohta saab Fortumo hiljutisest tururaportist.

Fortumo klientideks on juhtivad rakenduste poed (Google Play, Windows Phone Store), voogedastuse teenusepakkujad (Sony, Hooq, Gaana) ja mänguarendajad (EA Mobile, Gameloft, Rovio). Maksete võimaldamiseks on Fortumo platvorm ühendatud enam kui 350 mobiilioperaatoriga üle maailma.

Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on muu hulgas Microsoft, Google, Facebook, 21st Century Fox, Sony, WeChat, Alibaba, Gameloft ja Electronic Arts. Fortumo pakub tööd 70-le inimesele Tallinnas, Tartus, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Singapuris ja Hanois. Fortumo on valitud Ettevõtluse Auhinna konkursil aasta ettevõtteks ja aasta eksportööriks. Ajakirja Forbes Eesti edukamate internetiäride edetabelis oli Fortumo 2013. ja 2014. aastal esimesel kohal.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara