Elisa 5G konkursi võitjatiimiks tuli reaalajalist kontsertelamust võimaldav tehnoloogia LoLa

Elisa, Geeniuse ja Ajujahi koostöös läbiviidud 5G konkursil tuli võitjaks LoLa ehk LowLatency tehnoloogia, mis võimaldab esinejatel reaalajas koos musitseerimist, olles teineteisest eraldatud tuhandete kilomeetritega.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia IT-juht Innar Järva sõnul teeb LoLa võimalikuks selle, et rikka heli ja kõrgekvaliteetse reaalajalise videopildi koosmõjul saavad teineteisest ka suurte vahemaadega eraldatud muusikud koos esineda kontserdil või osaleda proovis.

Järva sõnul on tänaseid võrgutehnoloogiaid kasutades Youtube´i otseülekande viide kümmekond sekundit, Skype´il mõni sekund, heli kvaliteet aga ei kannata nendel kontserdikvaliteediga võrreldagi. „5G võrk on esimene mobiilne lahendus, mis on piisavalt kiire ja väikese viite ehk hilistumisega, et muusikud kui ka näitelajad võiksid seda koos LoLa tehnoloogiaga kasutada,“ tõi Järva välja 5G interneti eeliseid.

Järva näeb 5G mobiilsusel palju vabastavaid omadusi, mis viiksid LoLa tehnoloogia poolt võimaldatava edasi fiiberoptikaga varustatud kontserdisaalidest. Koostöös Elisaga hakatakse ette valmistama LoLa tehnoloogia katsetamist ja kasutamist 5G live-võrgus ning toote edasiarendusi.

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul olid kõik finaali jõudnud seitsme tiimi ideed hästi ette valmistatud ja kliendi vaatevinklist läbi mõeldud. „Ideid esitati peamiselt kolmes valdkonnas – turvalisus, mugavus ja meelelahutus,“ võttis Kertu Kriisk konkursi tulemused kokku, lisades, Elisa leidis mitme esitletud idee puhul võimalikke koostöökohti, mille arutamisega lähiajal täpsemaks minnakse.

Loe teiste 5G konkursil finaali jõudnud ideede kohta lähemalt Geeniusest.

5G konkursi þüriis hindasid ideid Eesti suurima tehnoloogiauudiste saidi Geenius vastutav väljaandja Henrik Roonemaa, Eesti suurima äriideede Ajujaht tiimijuht Harri Tallinn, Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli, Elisa äriarenduse osakonna juht Merli Üle ning Elisa raadiovõrkude valdkonna juht Kristo Kork.

Elisa, Geenius ja Ajujaht kutsusid konkursiga ideid algatama 5G kasutusvaldkondade kohta. Konkursile laekus üle 20-ne idee, neist seitse tiimi valiti välja finaali ehk pitchingu üritusele ning omakorda neljaga jätkatakse edasist koostööd.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara