Rait Kondor • 25 veebruar 2019

Exxon sõlmis pilveteenuse suurlepingu

USA suurim naftafirma ExxonMobil ning tehnoloogiahiid Microsoft on sõlminud lepingu, mille kohaselt hakatakse kasutama Microsofti pilvetehnoloogiat Exxoni kildagaasi- ja naftamaardlate juures. Sellega plaanib Exxon kasvatada riigi suurima kildanafta maardla kasumlikkust, vahendab Reuters.

Microsofti logo Los Angeles Californias.   Foto: Scanpix/REUTERS/Lucy Nicholson

Ettevõtted koguvad andmeid Exxoni puurkaevudest ja teistest tootmiskohtadest Permi settebasseinis Lääne-Teksases ja New Mexico osariigis ning teevad andmed kohe kättesaadavaks Exxoni töötajatele. Antud piirkonnas on Exxonil nafta- ja gaasimaardlaid ligikaudu 650 000 hektaril.

Pooled ei avalikusta tehingu maksumust, kuid Exxon teatas pressiteates, et tegemist on suurima pilvetehnoloogia kokkuleppega.

Exxon on lubanud 2025. aastaks tõsta Permi basseini tootmismahtu 600 000 barreli naftaekvivalendini päevas. Neljandas kvartalis tootis Exxon seal 190 000 barrelit naftat ja gaasi päevas.

Permi basseinis toodetakse ligikaudu 3,85 miljonit barrelit naftaekvivalenti päevas ning konsultatsioonifirma IHS Markiti järgi peaks selle piirkonna tootmismaht tõusma 5,4 miljoni barrelini päevas. Tegemist oleks suurima tootmismahuga, kui ükskõik millisel Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni riigil peale Saudi Araabia.

Jaanuaris Las Vegases toimunud tarbeelektroonika näitusel teatas Exxon, et sõlmis lepingu IBM-iga, et uurida kvantelektroonilise arvutitehnoloogia võimalusi energeetikas ja tootmises.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112