• 05.10.07, 12:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Horvaatia rahvaaktsia tegi järsu hüppe

Horvaatia telekomi aktsia alustas täna börsidebüüti 51protsendise hüppega. Aktsia maksab juba üle 400 kuna.
Horvaatia sai endale rahvaaktsia – kohaliku telekommunikatsioonifirma Hrvatski Telekomi, mille aktsiat märkis 358 400 eraisikust investorit. Valitsus, kes aktsiaid müüs, määras esialgseks hinnavahemikuks 245 kuni 320 kunat, lõplikuks hinnaks kujunes 265 kunat ehk 51,72 dollarit.
Eraisikud said 25protsendise osaluse, institutsionaalsed investorid said 7,5 protsendise viilu ettevõttest. Lisaks Zagrebi börsil olekule hakatakse aktsia hoiutähega ka Londonis tehinguid tegema.
Deutsche Telekom on ettevõttes tuumikinvestor, 51protsendise osalusega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Horvaatias on 4,5 miljonit inimest.
Horvaatia fondijuhid on äärmiselt rahulolematud, et nad nõnda vähe aktsiad said, kirjutas business.hr.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.25, 10:34
Crayon teeb keerulised AWS-i arved lihtsaks ja loogiliseks
Pilveteenustega seotud arveldamine võib tekitada omajagu peavalu. Crayon koondab Amazon Web Service’i (AWS) kulud ühele arvele, annab reaalajas ülevaate tegelikest kuludest ning aitab andmepõhiste soovitustega kulusid kontrolli all hoida. Klientide jaoks on tulemus vähem manuaalset tööd ja ebameeldivaid üllatusi ning rohkem kontrolli ja kokkuhoidu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele