Euroopa Komisjon teatas eile, et alustab
kohtuprotsessi Microsoft Corpi vastu.
Euroopa Komisjoni hinnangul rikub Microsoft Corp Euroopa Liidus kehtivaid monopolireegleid sidudes üksteisega veebibrauseri Internet Explorer ja opertasioonisüsteemi Windows, kirjutab bbc.com.
„Microsofti praktika kahjustab konkurentsi veebibrauserite vahel, takistab toodete arendusprotsessi ning kitsendab selle tulemusena tarbijate valikuvõimalusi,“ teatakse Euroopa Kominsjoni avalduses. Komisjon andis Microsoftile avaldusele vastamiseks aega kaks kuud.
See pole esimene kord, kui Euroopa Liit Microsofti monopolireeglite rikkumises süüdistab.
Artikkel jätkub pärast reklaami
2004. aastal tunnistas Euroopa kohus Microsofti süüdi oma domineeriva positsiooni kuritarvitamises maailmaturul ning otsustas, et Microsoft peab maksma 600 miljoni dollari suurust trahvi. Microsofti juhtkond ignoreeris otsust.
2008. aasta veebruaris kohustas Euroopa kohus Microsofti maksma 1,5 miljardi dollari suurust trahvi selle eest, et firma juhtkond keeldus jagamast olulist arvutitarkvara väljatöötamise informatsiooni konkurentidega, mille tulemusena kannatas teatud toodete arendustegevus.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?