27aastane Jevgeni Anikin tunnistas end Novosibirski kohtus süüdi 2008. aastal endise Šotimaa kuningliku panga kontodele sissetungimises ja sealt kümne miljoni dollari ehk ligikaudu 7,3 miljoni euro varastamises.
Uurijate teatel kuulus Anikin rahvusvahelisse häkkerite võrgustikku, kes kopeerisid klientide arveandmeid ja muutsid nende konto päevalimiidi võimalikult suureks, enne kui raha Euroopa, Aasia ja USA pangaautomaatidest välja võtsid, vahendasid ERR Uudised.
"Tahan öelda, et ma kahetsen ja tunnistan oma süüd täielikult," ütles Anikin kohtus ja palus kohtunikult leebet otsust, kuna on juba alustanud raha tagasimaksmisega.
Enne seda, kui kurjategija 2009. aastal vahistati, oli ta endale ostnud kaks korterit Novosibirskis ja luksusauto.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kohtunik lubas otsuse teatavaks teha kas täna või reedel.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Pilveteenustega seotud arveldamine võib tekitada omajagu peavalu. Crayon koondab Amazon Web Service’i (AWS) kulud ühele arvele, annab reaalajas ülevaate tegelikest kuludest ning aitab andmepõhiste soovitustega kulusid kontrolli all hoida. Klientide jaoks on tulemus vähem manuaalset tööd ja ebameeldivaid üllatusi ning rohkem kontrolli ja kokkuhoidu.