Tallinna Tehnikaülikool töötas koos Narva Elektrijaamade spetsialistidega välja lahenduse põlevkivijäätmete taaskasutuseks, mille lõpp-produktist valmistatakse näiteks paberit, värve ja plastmaterjale.
Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) arendatud põlevkivijäätmete taaskasutuse lahendus muudab osa elektritootmisel tekkivate tuhajäätmete koostisest kaltsiumkarbonaadiks, vahendas ERRi uudisteportaal uudistesaadet Aktuaalne Kaamera. Valget pulbritaolist materjali saab kasutada paberi, värvide ja plastmasside tootmisel ning samuti aitaks uudne lahendus leevendada põlevkivitööstuses tekkivate heitmete ladestamise kulu.
Sadestatud kaltsiumkarbonaadi saamisprotsessi saab uudse tehnilise lahendusega tõhustada lausa 50 korda.
Uurimisgrupi juhi TTÜ anorgaaniliste materjalide teaduslaboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Rein Kuusiku sõnul oleks protsessist saadava sadestatud kaltsiumkarbonaadi hulk Eesti turule piisav, aga seda saaks müüa ka Soome paberitööstusele.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.