Marek Mühlberg • 22. märts 2013
Jaga lugu:

Nädalavahetus toob Ülemiste Citysse sadakond IT- ja muusikahuvilist

22. – 24. märtsini toimub Ülemiste Citys Garage48 töötuba, mis keskendub mobiili- ja veebilahenduste loomisele. Seekord on fookuses muusika ja meelelahutuse valdkonnad.

Kahe ööpäeva möödudes on eesmärk uued tooted ja teenused internetis kättesaadavaks muuta. Üritus toimub koostöös Tallinn Music Weekiga ja kannab nime Tallinn Music 2013

„Ülemiste City on Garage48-t võõrustanud juba kolm aastat ja usun, et Targa Äri Linn on just sobiv keskkond selleks, et alustavad iduettevõtted ja visionäärid saaksid siin oma ärilisi ideid ellu viia,“ rääkis Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov.

„Fakt on see, et startup’ide üles ehitamiseks ei piisa sageli ühe-kahe inimese tandemist – vaja on head disainerit, IT-spetsialisti, turundajat, investorit. Ürituse eesmärgiks ongi panna kokku erineva ala esindajatest koosnevad meeskonnad ning vahendada väärtuslikke kontakte, lootuses, et see kõik annab osalejatele suurema kindlustunde tulevikus oma ettevõtte loomiseks," lisas Jostov.

Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa sõnul jõuab garage’i ideedest täna toimiva ettevõtteni ca 2-3%, mis on maailma võrdluses tubli keskmine tulemus. „Unistuseks on tõsta prototüübi toega ideedest tulevate ettevõtete osakaal vähemalt 5-10%ni, mis oleks Eesti jaoks maailmas juba kõva referents,“ märkis Priit Salumaa.

„Eestis on olemas head inseneriteadmised ja võime luua tehnilisi tooteid ja teenuseid, kuid siin napib maailmakogemusega äripoole arendajaid ja turundajaid. Seega on Garage48 kohalike tippude kõrval toonud kohale ka mõned maailmanimed – sel aastal osalevad näiteks USA muusika jagamise platvormi exfm-i juhid Dan Kantor ja Lucas Hrabovski ning Microsoftist Windows Azure’i strateeginõunik Viktor Tsykunov, kelle näpunäited võiksid osalistele kindlasti huvi pakkuda.“

Juba teist järjestikust aastat toimub Garage48 koostöös Tallinn Music Weekiga, millest lähtuvalt on paika pandud ka tänavune teemapüstitus – luua uuenduslikke mobiili- ja internetilahendusi just muusika ja meelelahutuse valdkonnas.

“Jälgides seda aktiivsust ja energiat, mis praegu Eesti startup-maastikul ringlemas on, ei imestaks üldse, kui Eestist areneks ka muusika valdkonnas välja mõni sama tuntud rahvusvaheline bränd kui Skype,” ütles Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna. “Usun, et tehnoloogial on oluline roll Eesti muusika rahvusvahelise potentsiaali elluviimisel ja meie muusikatööstuse arengusuundade kujunemisel ning muusikainimestel on kindlasti aeg ühendada jõud tehnoloogiavaldkonna helgemate peadega,”

Garage48 lõpeb 24. märtsi õhtul kell 17.30 algava piduliku galaga, kus investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii valib välja käesoleva aasta võitjad – sündmust saab tulla kohapeale vaatama või  jälgida live’is internetist.

Lisainfot ürituse kohta leiab aadressilt http://garage48.org/tallinn

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee