Mõned minutid pärast starti Cape Canaveralist heitis ameeriklaste Kuule startinud kanderakett Saturn V esimese astme küljest ja see langes Atlandi ookeani. Infotehnoloogiaga rikastunud miljardäril Jeff Bezosel õnnestus leida mõned 40 aasta vanused raketi jäänused.
Värske Imelise Ajaloo number vahendab, et kõigest kosmosega seotust innustunud Bezos ja tema meeskond kasutas peaaegu 5000 meetri sügavusel paiknenud vraki tuvastamisel NASA lennuandmeid ja sonarit. Titanicut uurima saadetud alusele sarnane kaugjuhitav miniallveelaev, lühendina ROV, tõi raketiosad pinnale.
Olulisemateks leidudeks võib pidada kahte põlemiskambrit, mis raketilt pärast starti eraldusid. Kõik leitud osad on uskumatult hästi säilinud arvestades asjaolu, et need merre kukkudes tabasid veepinda suurel kiirusel. Kahjuks pole leitud osade seerianumbrid enam loetavad ja seepärast ei saa eksperdid täpselt määratleda, millise NASA missiooni ajast need pärinevad. Aastatel 1696-1972 saatis NASA välja ühtekokku seitse raketti.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.