Marek Mühlberg • 7 veebruar 2014

Nädalavahetusel arendatakse Tartus nutikaid riistvaralahendusi

Arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts toob Tartusse 130 inseneri, tarkvaraarendajat ja loomeinimest, kes hakkavad arendama nutikaid riistvaralisi seadmeid.

Üritus toimub 7.-9. veeburaril Sihtasutuse Garage48, Tartu Ülikooli ning Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel. Osalejaid juhendab tosinkond eksperti nii Eestist kui välismaalt, eesotsas Microsofti innovatsioonijuhi Benjamin J. Gilbertiga.

Nädalavahetusel töötavad elektroonika, mehhatroonika ning tarkvara insenerid ühes arhitektide, kunstnike, tootedisainerite ja turundajatega, et kombineerida erinevate valdkondade teadmisi ja oskusi.

„Sellise teema ning seltskonnaga ettevõtmist nii paljude inimeste osalusel pole varem Baltikumis korraldatud. Suur registreerunute arv tõestab, et teemavalik läks täppi ja huvi on tõesti olemas,” selgitab ürituse eestvedaja ja SA Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa ürituse teemavalikut.

“Nädalavahetuse intensiivses töökeskkonnas soovime luua läbi eri distsipliinide koostöö uusi lahendusi tehnoloogia-disaini valdkonnas, käega katsutavaid prototüüpe. Tartu Ülikooli vana füüsika maja on selliseks workshopiks suurepärane koht,” kinnitab Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi professor ja üks Hardware & Arts korraldaja Alvo Aabloo.

Pühapäeva õhtul esitlevad meeskonnad valminud prototüüpe žüriile ja selgitatakse välja võitjad. Kell 18:30 algavat põnevat lõpuüritust saab kohapeale vaatama tulla (Tähe 4, Tartu) või vaadata otseülekandena Garage48 veebilehe vahendusel.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821