Autor: Kadrin Karner • 6. juuni 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Jürgen Ligi kommenteeris Facebookis Levira müüki 

Alles hiljuti Facebookiga liitunud rahandusminister Jürgen Ligi, võttis esimeste asjade seas kommenteerida valitsuses eile arutamisel olnud Levirale kuuluva teletorni müüki.

„Õhtul me tõime teletorni tagasi Eestisse! Teda ei müüda siiski ära välismaale, kus vaenlane saaks meid sealt piilumas käia, ega maha - sest ilus 300 meetrine asi pikali oleks vaid kõigil jalus,“ kirjutas Ligi ja jätkas: „Aga sümbolina saavad uue aja rajatised kenasti toimida vaid põhifunktsioonis. Seepärast on hea, kui õnnestub müüa viimane, mitte panna valitsusi vaevlema kiiresti muutuva tehnoloogiaga ja hääbuva äri turul, milleks võrreldes asjatundjatega erasektorist pole ühtki eelist ega ole ka õigustust.“

Lõpus lisab rahandusminister, et ilmselt tuleb selliste arutelude juurde kabinetti kaasata ka kohvikupidajad ja muuseumivalvurid, kuigi karta on, et praegune teletorni külastajatevoog on suuresti seotud asja uudsusega.

Ligi postitust kommenteeris teiste seas ka Janek Mäggi: „Tornide saatus: Eiffeli torn on 324 meetrit kõrge ja kaalub 7300 tonni. Torn oli 40 aastat maailma kõrgeim ehitis (1889–1930). Pärast ehitamist peeti torni väga inetuks ja häbiväärseks. Torni omandiõigused pidid vastavalt lepingule minema 20 aasta möödumisel torni rajamisest (1909) Pariisi linnale, kes lubas selle kohe lammutada. Torni ehitamise tingimuseks oligi, et see peab olema kergelt lammutatav. Vahepeal oli aga leiutatud raadio. Prantsuse armee oli selleks ajaks torni tippu paigaldanud saatja ja vastuvõtja, mis oli spionaaži jaoks ülitähtis. Seetõttu oli sõjaväe juhtkond otsustavalt lammutamise vastu. Pärast Esimest maailmasõda, kus torn end spionaaži kohalt õigustas, pole torni lammutamise ideel enam laiemat kõlapinda olnud. 2004. aastal külastas torni üle 6,2 miljoni inimese. 2002. aastal registreeriti 200 miljones külastaja. Detsembris ja jaanuaris on torni alumisel platvormil avatud 220 ruutmeetri suurune liuväli. Seal kasutatav varustus antakse kohapeal, enda oma kaasa võtta ei tohi.“

ITuudised kirjutasid täna hommikul, et valitsus otsustas jätkata AS Levira aktsiate müüki selliselt, et kontroll teletorni kasutamise üle jääb riigile, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Viimast Levira müüki puututavat uudist saad lugeda SIIT.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474