Rõivas: IT-amet võiks olla EL-i IT-alaseks kompetentsikeskuseks

Reedel külastas peaminister Taavi Rõivas terve tööpäeva jooksul erinevaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia asutusi. 

"IT-amet võiks olla kogu Euroopa Liidu IT-alaseks kompetentsikeskuseks ja teenusepakkujaks laiemalt kui ainult sise- ja justiitsküsimuste valdkonnas," sõnas Rõivas pressiteates. „Paiknemine Eestis annab ametile hea lähtekoha võtmaks enda ülesandeks ka teiste üleeuroopaliste e-teenuste arenduse ja halduse. Eesti seisukoht on, et järgmiste Euroopa Liidu ametite loomine pole mõistlik, kui meil on üks ja hästi tööle hakanud IT-asutus juba loodud.“ IT-ameti peadirektori Krum Garkoviga arutati ka ameti tegevuse laiendamist.

NATO küberkaitse koostöö keskust külastades tunnustas peaminister keskuse senist head tööd ja rolli.

"Ükski sõjaline konflikt pole tänapäeval enam puhtalt konventsionaalne, küberkonfliktid hõlmavad lisaks tehnilisele ka õiguslikke ja poliitikaküsimusi," ütles Rõivas. "NATO oivakeskus aitab liitlasriikidel selleks hästi valmistuda ning seeläbi ka Eesti julgeolekut tõsta, seda enam et keskus asub meie juures ja Eesti osaleb selle töös tihedalt."

Kohtumisel Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhtkonnaga arutati võimalusi Eesti infoühiskonna ja IKT-sektori arengu hoogustamiseks. "IKT-ettevõtted on riigile väga heaks partneriks,“ ütles Rõivas ning lisas, et eriti tänuväärne on olnud nende tegevus IKT-hariduse edendamisel.

Lisaks tutvus peaminister Taavi Rõivas riigi infosüsteemi ameti töö ja tulevikuplaanidega ning külastas 19. juunil avatavat e-Eesti esitluskeskust.

 Vaata fotogaleriid Rõivase külastusest SIIN.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821