29. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Adcash: meie konkurendid ei tea kõike

"Konkurendid ei tea kõike, mida me teeme. See teebki meid meie valdkonnas turuliidriks," ütles Adcashi juht Thomas Padovani, kes kaasas 20 miljoni euro eest ettevõtte osanike hulka Prantsusmaa investori Nixcap Partnersi.

Järgneb intervjuu Thomas Padovaniga:

20 miljonit eurot 25% osaluse eest teie ettevõtte eest. Olete ilmselt tehingu üle rõõmsad?Jah, me oleme väga rõõmsad, et me tehinguni jõudsime ja see tähendab meie ettevõtte arengule väga palju.

Mis on teil plaanis hakata selle rahaga peale?Tegelikult on meil väga tähtis plaan viia Adcash välismaale. Me oleme juba väga edukad Ameerikas ja meil on plaan liikuda kiiresti Aasiasse, et veel enam tooteid arendada.

On teie ettevõte vastu veel huvi tuntud?Ettevõtjale on oluline leida õige partner. Ma soovitan seda ka teistele firmadele. Turul on täna palju vaba raha, küsimus on, kellega sa lähed. Me leidsime väga hea partneri, et oma firmat kiiremini arendada. See on väga oluline, mitte raha saada. Raha on lihtsalt vahend, millegi suuremaks ehitamisel.

Kuidas te Naxicap Partnersiga kontakti astusite?Tegelikult esinesime me Euroopas mitmetele investoritele. Sidemete loomine tõi meid uue partneriga ühise laua taha.

Adcash kasvas eelmisel aastal märgatavalt ja uue partneriga on teil plaanis veel kasvada?Taevas on piiriks ja me otsime pidevalt arenguvõimalusi. Täna on meil rohkem kui lihsalt uus partner, meile on avatud uksed teiste väga kogenud inimesteni, kes aitavad meil vähem vigu teha, kiiremini areneda ja lõppeesmärgini jõuda.

Eelmisel aastal otsisite töötajaid. Kui palju on teil töötajaid täna?Eelmise aasta detsembri seisuga oli meil 35 töötajat ja täna, see number võib juba homme muutuda, on meil 96 töötajat.

Kui suureks on teil plaanis sel ja järgmisel aastal kasvada?Meil oli plaanis kasvatada oma meeskonda 100 inimeseni. See on veel arutlusel juhatuse koosolekul, kui arutame strateegia üle, kuhu me liigume ja kuidas see sobib meie plaanidega.

Kas te võiksite ennustada, kui suureks kasvab teie käive järgmisel aastal?Mul on aimu, mis see võiks olla, kuna ma lubasin seda ka oma partneritele. Aga alates algusest oleme me igal aastal oma käivet kahekordistanud. See muutub aina raskemaks ja raskemaks, aga kui suudame seda teed jätkata, oleks see perfektne.

Aga kui suur see number olla võiks?No ütleme, et 50 miljonit eurot 2014. aastaks oleks tore.

Mida te teete, et oma käivet kasvatada?See on seotud sinu eelmise küsimusega. Me põhineme oma inimestel. Me palkame andekaid inimesi, treenime neid oma tooteid müüma ja leidma annet, et tooteid luua. See on hea segu andekatest inimestest ja heast strateegiast.

Mõni teie konkurent on öelnud, et töötate eikellegimaal - seal, kuhu Google reklaame ei müü. Kas oskate mulle seda selgitada?Konkurendid ei tea kõike, mida me teeme. See teebki meid meie valdkonnas turuliidriks. See on tõsi, et Google on väga tugev bännerites ja reklaamis, me kasutame veidi eksootilisemaid kuvasid ka ajakirjanduses, slaidides, videotes.

Kasvate väga kiiresti. Kas teil on plaanis jääda Eestisse või firma peakorter ära kolida?Meie juured on kindlasti siin, Eestis. Ma usun, et tugevat puud ei saa täna siit maa seest välja tirida. Meie tegevus on ehitatud Eestist, mitte millestki, mis on välismaalt siia toodud. Ma ei usu, et seda on võimalik muuta, me oleme nii tegutsenud viimased seitse aastat. Me kindlasti tahame kasvada ja loodame keskenduda ka Prantsusmaa ja Ladina-Ameerika kontorile. Järgmised eesmärgid on kindlasti Hiina ja Aasia.

Autor: Marta Jaakson, Ken Rohelaan

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755