Jaga lugu:

Elisa 3G võrgus saab tänasest teha kõrgkvaliteedilisi HD-kõnesid

Elisa pakub tänasest oma klientidele võimalust teha kõrgkvaliteedilisi HD-kõnesid 3G võrgus. Uus tehnoloogia võimaldab kliendil ka väga mürarikkas kohas kõnesid teha ja kvaliteetselt suhelda.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul vähendab kõrgkvaliteetne HD-funktsioon märgatavalt taustamüra, mis omakorda tagab kliendile selge ning kvaliteetse kõne tegemise võimaluse ka keerulisemates olukordades. „Kliendil ongi kõige lihtsam märgata HD-kõne ja tavakõne erinevust müra- ja kärarikastes paikades, milleks võib olla linnaliiklus, vabaõhuüritused, koosviibimised või siis ehitusplatsid,“ ütles Andrus Kaarelson. 

HD-kõne (AMR WideBand) saavutatakse tänu suurema sagedusvälja kasutamisele. Kui tavapäraselt kasutatav sagedusväli jääb vahemikku 300-3400 hertsi, siis HD-kõne puhul on välja ulatus üle kahe korra suurem ehk 50-7000 hertsi. „Tavakasutajale ei pruugi sagedusväljad ja hertsid midagi tähendada, kuid see-eest on parem kvaliteet koheselt kõrvaga kuuldav. Lisaks rõõmustavad kindlasti ka telefonikonverentse pidavad kliendid, kes kasutavad pikkadeks telefonivestlusteks valjuhääldit – taustamüra puudumine muudab konverentskõned neile oluliselt lihtsamini jälgtavaks ja kvaliteetsemaks,"  märkis Andrus Kaarelson.

Kõlaliselt selgemaid ja kvaliteetsemaid kõnesid saavad nautida kõik Elisa era-, äri- ja kõnekaardi kliendid, kes omavad 3G võimekusega nutitelefone. Teine tingimus HD-funktsiooni käivitumiseks on see, et kõne ajal kasutavad 3G võrku mõlemad osapooled.

Kasutaja seisukohalt on kõik äärmiselt mugav. HD-kõnele üleminemiseks ei ole tarvis kliendil telefoni ümber seadistada ega tasuda ka lisatasusid. Uus tehnoloogia võimaldab kliendil ka väga mürarikkas kohas nüüd kvaliteetselt suhelda.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee