18. mai 2015
Jaga lugu:

Viljandi ettevõtjad asuvad IT-õpet arendama

Ettevõtetest, haridusastusustest ning vaba- ja avaliku sektori esindajatest koosnev konsortsium allkirjastab 20. mail heade kavatsuste kokkuleppe, mille eesmärk on kujundada rahvusvaheline IKT-alane arendus- ja õppekeskus VICTA (Viljandi ICT Academy).

Sõlmitava kokkuleppe tulemusena alustavad juba septembris esimesed 30 õppurit VICTA õppekaval hariduse omandamist. Õppekava on koostatud ettevõtjate ja koolide koostöös ning õppetööd juhendavad oma valdkonna tippspetsialistid ja praktikud. Idee algataja, OÜ Cleveron juht Arno Kütt peab oluliseks ühendada Viljandis ettevõtjate infotehnoloogia põhiste vajaduste rahuldamine ning koolides pakutav IKT õpe. Tema sõnul soodustab lepe ettevõtete tootmisprotsessiga seotud IKT lahenduste leidmisele suunatud õpet, mis on korraldatud erinevate haridusasutuste koostöös.

Viljandi ettevõtjad on huvitatud IKT-alase õppe arendamisest, et aidata kaasa piirkonna konkurentsivõime kasvule ja vastava kompetentsi tõstmisele. Idee on kõlapinda kogunud kahe aasta vältel ning seda on toetamas üle tosina ettevõtte, suuremad piirkonnas tegutsevad haridusasutused, vabasektori esindajad ning Viljandi linnavalitsus, Viljandi vallavalitsus ja Viljandi maavalitsus.

VICTA algatusgruppi kuuluvad OÜ Cleveroni, MTÜ JCI Viljandimaa, Viljandi Gümnaasiumi, Viljandi Kutseõppe Keskuse, SA Viljandi Hariduse Arengufondi, SA Viljandimaa Arenduskeskuse ja OÜ IITEE esindajad. Heade kavatsuste kokkuleppe sõlmimisega tekib konsortsium organisatsioonidest, kes korraldavad VICTA õppekava rakendamist. Kuni IKT arendus- ja õppekeskuse loomiseni koordineerib konsortsiumi tegevust SA Viljandi Hariduse Arengufond.

Heade kavatsuste kokkuleppe digiallkirjastamine toimub kolmapäeval, 20.mail kell 11 Viljandi järve Viiratsi vaatekohas, tulevase hariduslinnaku asupaigas.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt