Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Skype Eesti kuulutasid juba kümnendat aastat välja andekad loodus- ja täppisteaduste tudengid, kes saavad 6400 euro suuruse stipendiumi magistriõpinguteks maailma parimates ülikoolides.
HITSA IT Akadeemia programmijuhi Marily Hendriksoni sõnul on toetuse eesmärk edendada teadmussiiret reaal- ja humanitaarvaldkondade vahel ning suurendada välismaise magistriõppe kättesaadavust Eesti magistrantidele. „Toetame ennekõike just nende noorte haridusteed, kel ilma stipendiumita jääksid õpingud planeeritud välisülikoolis katki, kuid kelle tulevikueesmärgid on tugevalt seotud nii valitud eriala kui Eesti ühiskonnaga,“ selgitas Hendrikson.
Kui varasemalt sai välisõpingute toetust aastas üks magistrant, siis tänavu anti esmakordselt välja korraga kolm stipendiumi kogumahuga 19 200 eurot. „Kuna konkurss ühele välisõpingute magistristipendiumile on läinud aasta-aastalt tihedamaks, siis otsustati nende arvu suurendada,“ lisas Hendrikson.
2015. aasta stipendiaadid on:
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kristiina Verro, Lundi Ülikool Rootsis
Roland Matt, Zürichi Ülikool Šveitsis
Sander Suursalu, Delfti Ülikool Hollandis
Stipendiumi annavad välja Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IT Akadeemia programmi raames. Lisaks magistrantide välisstipendiumitele toetakse IT Akadeemia raames alates 2012. aasta teisest poolest aastas 15-e infotehnoloogia valdkonna magistritudengi õpinguid Eesti kõrgkoolides.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.