6. oktoober 2015
Jaga lugu:

Facebook meisterdab kosmoseinternetti

Facebook tahab interneti kosmosesse viia.  Foto: EPA

Facebook proovib internetti inimesteni toimetada kosmose kaudu, kirjutas ettevõtte tegevjuht Mark Zuckerberg sotsiaalmeedias.

Zukerberg teeb interneti kosmosesse viimisel koostööd Prantsuse satelliidiettevõttega Eutelsat, vahendas CNBC. Satelliit, mille nimi on Amos-6, hakkab Sahara-tagustes piirkondades tasuta internetti pakkuma. Eeldatavalt viiakse satelliit orbiidile 2016. aastal.

„Viimastel aastatel on Facebook otsinud viise, kuidas õhust internetiühendust pakkuda,“ kirjutas Zuckerberg Facebookis. „Selleks, et inimesi kõrvalistes piirkondades ühendada, on vaja leiutada uus tehnoloogia. Tavalised ühendamisvõimalused on seal üldiselt kättesaamatud või ebaefektiivsed.“

Zuckerberg on juba kaua tasuta internetti pooldanud, näiteks on ta koos Facebookiga välja töötanud veebilehe Internet.org. Selle eesmärk on arendada internetiühendust vähem arenenud riikides.

„Ühenduses olemine muudab inimeste elusid ja kogukondi,“ kirjutas ta. „Me töötame selle nimel, et ühendada terve planeet, isegi siis, kui selleks peab planeedilt eemale vaatama.“

Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Silver Kleimann-Leimann
Silver Kleimann-Leimannreklaamimüügi projektijuhtTel: 555 737 02silver.kleimann-leimann@aripaev.ee