2. juuni 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Miljoni kaasanud Insly kaalub IT-arenduse Eestist välja viimist

Foto: Eiko Kink
Poolteist aastat tagasi IIZI Kindlustusmaaklerist eraldunud rahvusvaheline kindlustustarkvara arendav ettevõte Insly kaasas Eestist, Suurbritanniast, Saksamaalt, Šveitsist ja USAst pärit ingelinvestoritelt esimese rahastusringiga 950 000 eurot. Ettevõtte arengu peamiseks piduriks on tööjõu kättesaadavus, märkis ettevõtte juht ja asutaja Risto Rossar.

Rahastusringis osalenud investorite seas on nii IIZI asutajad ja aktsionärid Ando Kivilaid, Kalev Tanner, Marko Veerberk ja Tõnis Vilu kui ka uued investorid nagu näiteks Heikki Källu, Lauri Isotamm, Rain Tamm ja Indrek Kasela, kellest mitmed on Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (ESTBAN)  liikmed. Välisinvestoritest osalesid teiste hulgas Gerd Weissenboeck Suurbritanniast, Clemens Dietrich Saksamaalt ja Peter Schmid Šveitsist.

Insly müüb pilvepõhist tarkvara kindlustusmaakleritele ja on lühikese tegutsemisaja jooksul leidnud kliente juba enam kui kahekümnest erinevast riigist. "Kõige suuremaks saavutuseks peame läbimurret Londoni kindlustusturule. Meie müügimeeskond on suutnud Eestist müüa tarkvara maailma kõige konservatiivsematele klientidele – Londoni kindlustusmaakleritele. Nad käivad ikka ümber Lloyds'i hoone paberipakkidega ja teevad äri ainult usalduse baasilt, aga nüüd on üsna mitmed neist otsustanud kõik oma andmed ja äriprotsessid anda Eestis asuva idufirma kätte. See on väga suur saavutus meie müügimeeskonnale ja loomulikult tunnustus toote välja arendajatele," võttis Rossar kokku Insly viimase aja saavutused.

Rossari sõnul kasutab ettevõtte saadud investeeringut peamiselt tootearenduse meeskonna tugevdamiseks ning uute turgude kaardistamiseks, et valmistada end ette oluliseks kasvuks lähiaastatel.

”Meie arengu peamiseks piduriks on täna tööjõu kättesaadavus. Võtaks homme kohe 15 php-arendajat tööle, aga kuna ei ole võtta, siis väga raske südamega kaalume juba IT-arenduse üksuse osaliselt Eestist välja viimist,” märkis ta.

Insly Tallinna, Londoni ja Poola kontorites töötab täna kokku 30 inimest ja ettevõtte 2015. aasta käive oli 870 000 ja selle aasta käibeks prognoosib ettevõte vähemalt 1,6 miljonit eurot.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052