Kuigi tehnoloogiafirmad kuulutavad ajaloo lõppu, paistab, et ajalugu alles algab, leiab Äripäeva toimetaja Harry Tuul.
- Harry Tuule meelest ei alga ega lõppe ajalugu idufirmadega Foto: Raul Mee
Eelmise nädala arvamusfestivalil kuulsin ühe lava ääres idufirmade arutelul arvamust, et tehnoloogia ja uued lahendused muudavad maailma tundmatuseni ning tingimata palju paremaks. Enamgi, kõlas väide, et nad aitavad kaasa riikide mõju vähenemisele ja riigipiiride kadumisele.
Jutt riikide surmast ja piiride kadumisest on pehmelt öeldes ennatlik. Vaatamata ohjeldamatule ning mõõtmatule lobitööle ja suhtekorraldusele, sekkuvad ja reguleerivad riigid üha rohkem tehnoloogiafirmade tegevust, mitte vastupidi.
Seejuures pole riikide jõuline sekkumine tehnoloogiafirmade tegevusse sugugi üdini halb. Vastupidi. Olgem ausad, tehnoloogiafirmad loovad kõigest näilist vabadust.
Tule konverentsile!
Infoturbe konverents "Kellele ma usaldan oma andmed?"toimub 13. septembril hotellis Euroopa
Konverents annab ettevõtjatele ja infoturbe valdkonnaga seotud inimestele vastused küsimustele, kuidas juhtida infoturbes edukalt riske ja oskuslikult ärikriitilise infoga ringi käia.
Facebook, Google, Uber, Booking.com ja teised üleilmsed korporatsioonid pole lihtsalt uuenduslikud ja mugavad ideed, mis lõhuvad piire ja liidavad maailma, vaid on kasvanud turuvalitsejateks, kes jälgivad oma klientide igat sammu, dikteerivad tingimusi ja sisu ning mängivad maksudega. Mida see tähendab idufirmadele?
Seotud lood
Tema Kuninglik Kõrgus Yorki hertsog prints Andrew on üheks peaesinejatest tehnoloogiakonverentsil Latitude59, mis leiab aset 31. mail ja 1. juunil Tallinnas Kultuurikatla ruumides.
11. augustil arutlesid Mustpeade Majas president Toomas Hendrik Ilves, TransferWise’i asutaja ja tegevjuht Taavet Hinrikus ning riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitz asutaja Ben Horowitz, kuidas tehnoloogilisi läbimurdeid esile kutsuda ja milliseid valdkondi kõige tõenäolisemalt tulevikus suured muutused ees ootavad. Arutelu juhtis ajakirja The Economist tehnoloogiatoimetaja Ludwig Siegele.
Teisipäeval vastu võetud resolutsioonis nõuab europarlament, et lõppeks põhjendamatu ligipääsu piiramine interneti vahendusel pakutavatele kaupadele ja teenustele IP- aadressi, postiaadressi või krediitkaardi väljastanud riigi põhjal.
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele