Autor: ITuudised.ee • 30. november 2016

Teaduspark Tehnopol ja Jaapani Fukuoka linn sõlmisid ettevõtlust edendava ühiste kavatsuste kokkuleppe

Jaak Raie ja Masanao Nakazono
Autor: SA Tallinna Teaduspark Tehnopol

Tallinna Teaduspark Tehnopol ja ettevõtlusmeelne Fukuoka linn Jaapanist sõlmisid 30. novembril ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt hakatakse vastastikku startupidele tutvustama kohalikku turgu, selle regulatsioone, tugistruktuure ja võimalusi turule sisenemiseks.

Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie peab sõlmitud kokkulepet oluliseks verstapostiks: „Senise 13 tegustemisaasta jooksul on täna Fukuoka linnaga sõlmitud kokkulepe unikaalne, kuna sarnaseid linnade tasemel koostööleppeid Aasia regioonis me varem sõlminud ei ole. Kokkuleppest saavad kõige enam kasu just meie alustavad ja kasvavad tehnoloogiaettevõtted, kellel nüüd avanevad suuremad võimalused Aasia turule sisenemiseks ja selle vallutamiseks.“

Ühiste kavatuste kokkulepet oli Fukuoka linna poolt sõlmima tulnud abilinnapea Masanao Nakazono, kelle sõnul on Tallinnal ja Fukuokal palju ühist: „Imetlen Tallinnat ja selle kultuuri- ja ajaloopärandit ning seda, kui tähtsaks te enda ajalugu peate samal ajal olles väga uuendusmeelsed ja üks nimekamaid iduettevõtluse kasvulavasid Euroopas. Mul on väga hea meel, et jõudsime Teaduspargiga Tehnopol esmakontaktist alates väga lühikese aja jooksul koostööni. Ka meie oleme viimase 2 aasta jooksul teinud olulisi samme, et Fukuoka linnast saaks Jaapanis kõige ettevõtlusmeelsem linn ning kokkulepe Teaduspargiga Tehnopol avab meie ettevõttetele suurepärase võimaluse ka Euroopasse sisenemiseks.“

Fukuoka linn on Jaapani suuruselt viies linn, milles elab üle 1,5 miljoni elaniku. Fukuoka Linnavalitsus on seadnud endale ambitsioonika eesmärgi kasvada üheks suurimaks majanduskeskuseks Ida-Aasias.

Selleks panustatakse aktiivselt tehnoloogialinnakute ja startup-ettevõtete arengusse.

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis edendab Eestis tehnoloogiaettevõtlust, pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele.

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112