8. märtsil toimuv Pilvekonverents "Olla pilves või mitte - selles on äririsk" on sel aastal võtnud oluliste teemadena ette muudatused pilvevaldkonnas, trendid ja jagab kasulikke kogemuslugusid nii pilveteenuste kasutajatele kui ka loojatele. Soodushinnaga registreerumine lõppeb 27. veebruaril.
Sel aastal keskendub konverents kahele suuremale muudatusele. Esiteks, võrreldes aasta tagasi toimunud konverentsiga on suurimaks muudatuseks see, et uue andmekaitsemääruse mõju hakkab selginema ja juba on ka selgemaks saanud, mida see tähendab pilveteenuste pakkujatele ja kasutajatele. Teiseks suureks muudatuseks on see, et eelmisel aastal oli riigipilve käsitlemine veidi ennatlik, sest sellest ei saanud veel lähemalt rääkida. Nüüd on piloot olemas ja seda katsetatakse. Räägime lähemalt saadud õppetundidest ja vaatleme, milliseid võimalusi see loob ning räägime, mis edasi saab.
Lisaks räägime muutustest ja trendidest, turvalisusest ja riskide juhtimisest, kogemuslugude läbi avame võimalusi ja praktilisi soovitusi:
Advokaadibüroo GLIMSTEDT advokaat ja andmekaitseõiguse ekspert Mari-Liis Orav “Riigi Infosüsteemi Ameti nõunik, Eesti Vabariigi IT-arhitekt Andres Kütt “Telia Eesti ärikliendi valdkonna juht Tarmo Kärsna “Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste “Microsoft Eesti tehnoloogia strateeg Magnus Hillermaa “Peeter Marvet Zone.ee resident-häkkerSMITi tehnoloogia valdkonna juht Tarmo Tulva “Oracle pilveteenuste äriarendusjuht Quentin Preuvot “DataFoxi pilveteenuste valdkonna juht Kristjan Ok “Cybernetica turvainsener Riivo Talviste “
„Isikuandmed pilves: mis muutub uue andmekaitsemäärusega?
„Milline on turvaline pilve arhitektuur? Eesti riigipilv
„Milliste pilve trendidega arvestab Telia? Millega tuleb ettevõtjal arvestada pilveteenuste kasutuselevõtul?
„Vahelduv pilvisus ja tegelik tulemus
„Pilvelahenduste väärtused ja turvalisus
"Kolm reaalset pilvekliendilugu: kes vastutab mille eest, statistiline pilk kliendi vastutusalas oleva turvalisusele ja kuidas leida projekti eutaneerimiseni viiv "virtukas"
„Kuidas ja milleks SMIT andmekeskuseid ehitab ning millist rolli mängib pilvetehnoloogiale üleminek?
„Kogemusi pilveteenuste loomisest konkreetsete juhtumite näitel
„Kuidas luua ise turvaline pilvelahendus?
„Andmetöötlus pilves nii, et andmete omanikud ja kaitsjad on rahul
Konverentsipäev lõppeb arutlusringiga, kus osalejatel on võimalus omi küsimusi esitada ja kogemusi jagada.
Loe ettekannete tutvustusi lähemalt ja registreeru SIIN.
Veel vaid 27.02 saab registreeruda soodushinnaga. KASUTA VÕIMALUST!
Seotud lood
8. märtsil toimus ITuudiste ja Cybernetica koostöös korraldatud Pilvekonverents 2016: Rahatahtlik häkkimine- kaitse oma pilve. Fotograafil Julia-Maria Linnal õnnestus veidi jäädvustada kohalolijate turvaliselt pilvepiirini ulatuvat emotsiooni, mis konverentsil tekkis.
Andmete hoidmine pilves toob kaasa mitmeid riske ja peagi jõustuv andmekaitsemäärus peaks ettevõtjaid tegema eriti ettevaatilkuks, ütles NJORD Advokaadibüroo advokaat Siiri Kuusik, kes esineb 25. jaanuaril veebiseminaril Pilvelahendused ja uus andmekaitsemäärus.
Levira on alustanud koostööd hinnatud tarkvara ettevõttega Jelastic Inc, kes on maailmas tuntud kui juhtiv pilveplatvormi arendaja. Koostöö eesmärgiks on pakkuda intuitiivset, kuluefektiivset ja paindlikku pilveplatvormi erinevatele ettevõtetele Eestis ja lähiriikides.
Pilvevaldkonnas viimase aasta jooksul toimunud suurematest muudatustest ja oma mõtetest pilvelahenduste kasutamisel rääkis ITuudistele SK ID Solutionsi juht ja suur IT-entusiast Kalev Pihl.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele