• 24.03.17, 13:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Infotehnoloogia mitteinformaatikutele erialale rekordarv kandideerijaid

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi magistriõppekava „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele“ purustas senise kandideerijate rekordi. Vastuvõtt õppekavale toimus sel kevadel teist korda ning osutus ka tänavu sisseastujate seas väga populaarseks - 50 õppekohale esitati 360 avaldust.
Infotehnoloogia mitteinformaatikutele erialale rekordarv kandideerijaid
  • Infotehnoloogia mitteinformaatikutele erialale rekordarv kandideerijaid Foto: Pixabay
Tegemist on õppekavaga, mis on mõeldud eelkõige töötavale õppurile, kellel on varasem haridus ja töökogemus mõnelt teiselt erialalt. Sellel õppekaval omandatakse elementaarsed programmeerimisoskused ja muud informaatika olulised baasteadmised, samuti on lõpetajad võimelised olema näiteks teadlikud tellijad tarkvaraarenduse kontekstis ning juhtima IT-äris protsesse. Eelkõige saavad lõpetajad võimaluse oma olemasolevad oskused ja hariduse siduda täiendavate infotehnoloogiliste teadmistega või siis liikuda edasi IKT-sektorisse - näiteks analüütikuks, projektijuhiks, konsultandiks või mõneks teiseks sarnaseks spetsialistiks.
Õppekava programmijuhi professor Eero Vainikko sõnul on õppekava loodud selleks, et aidata juba töötavatel täiskasvanutel paremini kohaneda tänapäeva tööturu vajadustega. „Seoses kõikvõimalike eluvaldkondade digitaliseerumise ja IT ning interneti kiire arenguga, on tekkinud erinevates sektorites vajadus spetsialistide järele, kes on infotehnoloogilistes võtmeküsimustes pädevad,“ selgitas Vainikko.
Arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul näitab see, et õppima kandideerijaid oli tänavu ligi sadakond rohkem kui eelmisel, selget vajadust selliste õppimisvõimaluste järele. See eeldab aga ka ülikooli valmisolekut nendele vajadustele vastata. „Ülikool peab kohanema erinevate ülesannetega: noorte õpetamisega tipptasemel spetsialistideks, teadus- ja arendustöö edendamisega ning lisaks elukestva ümberõppega. Töölkäimise kõrvalt õppimine on raske nii õppurile kui ka ülikoolile, kes peab leidma viise õpetada ebatraditsioonilistel aegadel ning erineva taustaga inimesi,“ rääkis Vilo.
Õppeaastaks 2017/2018 on vastuvõtt õppekavale „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele“ lõppenud, kuid huvilised võivad arvestada, et järgmine vastuvõtt algab 2018. aasta veebruaris.

Seotud lood

Uudised
  • 06.04.17, 19:04
Arvutiteaduse karjääripäev – koht, kus tudeng leiab praktikakoha
Täna korraldab Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut juba kuuendat aastat traditsioonilist karjääripäeva. Üritusel tutvustatakse IT tudengitele erinevate IKT sektoris tegutsevate ettevõtete praktikapakkumisi, aga ka tulevasi võimalikke karjäärisuundi ja nendeks vajalikke oskuseid.
Uudised
  • 27.10.17, 21:25
Tartu ülikooli arvutiteaduse tase pälvis rahvusvahelise tunnustuse
Tartu ülikooli arvutiteaduse eriala jõudis esmakordselt kõrgharidusajakirja Times Higher Education (THE) mainekasse pingeritta. Professor Jaak Vilo valiti üleeuroopalise informaatikaühenduse juhatusse.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.09.24, 15:53
KPMG ekspert: kõige kiiremini tasub ära rutiine automatiseeriv AI-rakendus
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele