Kaks maailma kõige populaarsemat krüptovaluutat – bitcoin ja ethereum – saavutasid esmaspäeval kõigi aegade hinnarekordi, vahendab MarketWatch.
Bitcoin tõusis üle 1400 dollari ning kaupleb 1424 dollari juures. Ethereumi hind jõudis esmakordselt üle 80 dollari.
Mõlemad valuutad on aasta algusest kiiresti tõusnud, sest investorid on optimistlikud, et USA väärtpaberi- ja börsikomitee annab esimesele bitcoini ETFile (börsil kaubeldav fond) rohelise tule. Varem on regulaator kaks taolist ETFi tagasi lükanud ning kolmanda üle pole veel otsustatud.
Aprillis võimaldas Jaapan suurtel institutsionaalsetel investoritel ja pankadel samuti turule siseneda. Riik teatas, et hakkab bitcoini aktsepteerima kui maksevahendit. Venemaa ametivõimud ütlesid eelmisel kuul, et bitcoin reguleeritakse juba järgmisel aastal.
„Väikesed asjad võimaldavad paljudel inimestel tunda ennast bitcoini suhtes turvaliselt,“ ütles Genesis Miningu tegevjuht Marco Streng. „Mida rohkem bitcoini maailmas aktsepteeritakse, seda enam on see ka uudistes ning ilmuvad positiivsed pealkirjad, millele järgneb täiendav hinnatõus.“
Bitcoin on sel aastal kallinenud üle 30 protsendi. Ethereum hind on tõusnud aga ligi 10 korda (aasta alguses kauples valuuta 8 dollari juures).
Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Eesotsas aina uusi rekordeid püstitava bitcoiniga on kogu krüptovaluutade turu maht kasvanud viimase kuu ajaga sisuliselt kaks korda, ületades juba 50 miljardi piiri, kirjutab krüptorahaliidu juhatuse liige Asse Sauga.
Eesti on saavutanud Otto de Voodgi juhtumi tõttu negatiivse maine krüptovaluutadega kauplevates ringkondades ja see on kahjustanud ka Eesti kui e-riigi mainet. Kuid meil on ka mõned edukad näited blokiahela tehnoloogia rakendamise kohta ja aeg oleks muuta suhtumist ning selle tehnoloogia ärilised võimalused laialdasemalt kasutusele võtta, kirjutab NJORD advokaadibüroo advokaat ja Tartu Ülikooli doktorant Anne Veerpalu.
Liina Laasi tuntakse internetis EstonianTraderi nime all. Kaupleja, kelle erihuviks on krüptorahad, on veendunud, et see on justkui internet: alguses ei saanud keegi sellest aru ja hiljem ei kujuta keegi oma elu selleta ette.
Reedel teatas USA väärtpaberi- ja börsikomisjon, et ei luba turule krüptorahal bitocin põhinevat indeksifondi, kirjutas finanznen.net
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.