„Suurandmete (big data) analüüs muudab riigi oluliselt efektiivsemaks ja alandab lõpptarbija jaoks teenuste hindu. See on kasutamata potentsiaal linnaruumi, transpordi, e-riigi, koolivõrgu ja logistikasektori arendamisel,“ ütles Virkebau.
Tema sõnul saaks riik oluliselt raha kokku hoida, kui otsused baseeruksid analüüsil, mis näitaks, kuhu on vaja raudteed, kultuurikeskust, riigigümnaasiumi või millal peaksid sõitma bussid ja praamid. „Nii jääksid ära praegused vaidlused riigireformi, Rail Balticu ja Tartu-Tallinna maantee neljarealiseks ehitamise üle,“ lisas Virkebau.
Seoses asjade interneti arenemisega muutub tema arvates andmeanalüüs järjest olulisemaks, sest asjad toodavad andmeid rohkem kui kunagi varem ja praegu tehakse küll palju mõõtmisi, aga nende tulemused on kasutamata.
Virkebau sõnul saaksid telekommunikatsioonifirmad inimeste anonüümsed liikumismustrid riigile kasutamiseks anda. “Ka inimesed ise saavad tulevikus oma liikumisandmeid jagada, et paremaid ja sobivamaid teenuseid saada. Näiteks kui jagada liikluskindlustusega oma sõiduharjumusi, võiksid tasakaalukad liiklejad oma kuumakse soodsamaks kaubelda,” rääkis ta.