Autor: Märt Belkin • 5. juuni 2017

Tele2 ostis mahu suurendamiseks võrgufirma

Autor: Raul Mee

Tele2 Eesti ostis märtsis võrgufirma ST-Network ning suurendas nii enda mahtu seni vähekasutatud sagedusalas, mis võimaldab telekomifirmal suuremates linnades sidekiirust kasvatada.

Ostutehingu taga oli Tele2 soov viia enda 4,5G-võrk uuele 4,75G tasemele, et teenindada suuremaid andmemahte. ST-Network OÜ ostuga sai Tele2 juurde lisamahtu 2300 megahertsi sagedusalas.

Teised operaatorid selles sagedusalas ei tegutse. "Näeme sellel sagedusel tulevikutehnoloogias tohutut potentsiaali," ütles Tele2 tegevjuht Argo Virkebau.

"Uue sageduse hankimisega kindlustame veelgi oma positsiooni ja oleme tulevikutehnoloogiaks valmis. 4,75G-võrguga on võimalik saavutada selliseid kiiruseid nagu gigabitt sekundis, seega oleme vaid sammu kaugusel 5Gst," rääkis ta.

Märtsis telekomifirma omandusse läinud ST-Network asutati veidi vähem kui aasta tagasi, kui see eraldus elektroonika- ja sidefirmast Sonictest. Müügitehingu sõlmimiseni tüüris firmat Sonictesti juht Imre Kuus. Praegu käib ühinemisprotsess, mille järel ühineb ST-Network Tele2ga ning eraldiseisev äritegevus lõppeb.

Uut sagedust hakkab Tele2 kasutama suuremates linnades – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas –, kus koormused on suured, nii et suuremad mahud suurendavad ka keskmist kiirust ning tõstavad levikvaliteeti, märkis ettevõte.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112