Autor: ITuudised.ee • 18. juuli 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Oluline töövõit ELi ministrite kohtumiselt - Tallinnas allkirjastati 5G deklaratsioon

Foto: Arno Mikkor (EU2017EE)
Täna, 18. juulil allkirjastasid ELi telekommunikatsiooniministrid ühiselt deklaratsiooni, mis annab tõuke 5G võrkude väljaarendamiseks Euroopas.

„5G võrke kasutatakse tulevikus suhtlemiseks kõikjal ja kõigi poolt. Mul on väga hea meel, et meil õnnestus deklaratsioon allkirjastada,“ märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. „See näitab, et liikmesriigid mõtlevad tulevikule ja on valmis viima Euroopa digitaalset konkurentsivõimet järgmisele tasandile. 5G võimaldab kiiremaid mobiilse Interneti ühendusi kogu Euroopas ja aitab kaasa uute tehnoloogiate välja arendamisele, nagu ühendatud autod, uuenduslikud tööstuslikud seadmed, e-tervise algatused jne,“ lisas Palo.

Deklaratsiooni abil kinnitavad liikmesriigid valmisolekut edendada Euroopat kui juhtivat 5G turgu ja leppida edaspidi kokku tulevases 5G standardis. Samuti rõhutatakse vajadust luua õiged eeltingimused 5G täieliku potentsiaali ärakasutamiseks (nt 5G võrkude jaoks vajalike raadiosageduste kättesaadavus ning sageduste piiriülene koordineerimine). Deklaratsiooni allkirjastas 28 ELi liikmesriigi telekommunikatsiooni ministrit ja kõrgetasemelist esindajat, lisaks Norra.

Prognoosi kohaselt on aastaks 2020 maailmas hinnanguliselt 26 miljardit ühendatud seadet ning 70% inimestest omab nutitelefoni. 5G on seetõttu ELi digitaalse ühtse turu, tuleviku tööstusharude, kaasaegsete avalike teenuste ja uuenduslike rakenduste üks peamisi tugisambaid. See võimaldab soodustada ühenduvust ja tagada, et tarbijad ja ettevõtted saaksid kasu kõigist Euroopa tööstussektoritest, mis on samal ajal hädavajalik Euroopa konkurentsivõime suurendamiseks.

„5G tagab sujuva ja asukohast peaaegu sõltumatu ühenduvuse mitte ainult üksikutele kasutajatele, vaid ka erinevatele seadmetele eri majandussektorites,“ lisas Palo.

Mis on 5G? Viienda põlvkonna võrgutaristu ehk 5G on tehnoloogia, mida on meil tarvis juba lähitulevikus ja mis toetab ülemaailmsete majanduslike ja ühiskondlike tegevuste digitaliseerimist. See on hädavajalik, et tagada suhtlemisvõimalused ka tulevikus, kui võrku on ühendatud miljardeid seadmeid, mis peavad olema ühendatud igal ajal ja igas kohas. Tehnoloogia on võimeline pakkuma kasutajatele kordades suuremaid andmemahte ja garanteeritud kvaliteediga ühendust. 5G standard peaks plaanide kohaselt valmima aastaks 2020.

 

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052