4. september 2017

Garage48 abiga otsitakse hoolekandesektorisse innovatsiooni

Autor: pixabay.com

Garage48 koos sotsiaalministeeriumiga kutsuvad osalema 8.-9. septembril toimuvatel heaolutalgutel, kus luuakse nutikaid lahendusi Eesti hoolekandeteenustele, et need tehnoloogia abil inimestele paremini kättesaadavaks teha.

Garage48 Heaolutalgutele oodatakse osalema kõiki, keda sotsiaalne heaolu ja innovatsioon hoolekandes kaugemalt või lähemalt puudutab ning kes soovib panustada sellesse, et Eestis oleks kõigil hea elada. Oodatud on nii arendajad, disainerid, sotsiaaltöötajad, ettevõtjad, aga ka turundusinimesed ja lihtsalt hoolivad kodanikud.

„Koostöös jõutakse kindlasti nutikate lahendusteni, mis lähtuvad põhimõttest, et ka erivajadustega inimesed soovivad leida eneseteostusvõimalusi ning tänased hooldajad vajavad kahtlemata paremat tugisüsteemi. Väikeses riigis on erinevaid paindlikke lahendusi kergem ka testida ja nii võime jõuda tulemusteni, millega saame olla eeskujuks ka teistele riikidele,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

„Meie soov on luua reaalseid teenuste ja lahenduste prototüüpe, mis tooks innovatsiooni Eesti hoolekandeteenustesse. Kuigi Eesti on paljude nutilahendustega maailmas silma paistnud, siis kahjuks ei ole see innovatsioon hoolekandesektorisse veel jõudnud,” selgitas sotsiaalministeeriumi hoolekandeosakonna nõunik ja projektijuht Kristiina Tuisk.

Garage48 Heaolutalgud on jätk juunikuus üle Eesti toimunud töötubadele, kus kaardistati valdkonna kõige põletavamaid hoolekandeteemasid. Peamiste probleemidena toodi välja vähest koostööd erinevate asutuste ja hoolekandeteenuste pakkujate vahel, sektori ja spetsialistide ülekoormatust ning tugisüsteemi puudumist, liigset bürokraatiat abi saamiseks ning transporditeenuste kasutamise keerukust. Need on ka teemad, mis tulevad lahendamisele talgutel.

Heaolutalgud on ellu kutsunud sotsiaalministeerium. Talguid viivad ellu Civitta Eesti ja Garage 48.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112