Garage48 koos sotsiaalministeeriumiga kutsuvad osalema 8.-9. septembril toimuvatel heaolutalgutel, kus luuakse nutikaid lahendusi Eesti hoolekandeteenustele, et need tehnoloogia abil inimestele paremini kättesaadavaks teha.
Garage48 Heaolutalgutele oodatakse osalema kõiki, keda sotsiaalne heaolu ja innovatsioon hoolekandes kaugemalt või lähemalt puudutab ning kes soovib panustada sellesse, et Eestis oleks kõigil hea elada. Oodatud on nii arendajad, disainerid, sotsiaaltöötajad, ettevõtjad, aga ka turundusinimesed ja lihtsalt hoolivad kodanikud.
„Koostöös jõutakse kindlasti nutikate lahendusteni, mis lähtuvad põhimõttest, et ka erivajadustega inimesed soovivad leida eneseteostusvõimalusi ning tänased hooldajad vajavad kahtlemata paremat tugisüsteemi. Väikeses riigis on erinevaid paindlikke lahendusi kergem ka testida ja nii võime jõuda tulemusteni, millega saame olla eeskujuks ka teistele riikidele,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.
„Meie soov on luua reaalseid teenuste ja lahenduste prototüüpe, mis tooks innovatsiooni Eesti hoolekandeteenustesse. Kuigi Eesti on paljude nutilahendustega maailmas silma paistnud, siis kahjuks ei ole see innovatsioon hoolekandesektorisse veel jõudnud,” selgitas sotsiaalministeeriumi hoolekandeosakonna nõunik ja projektijuht Kristiina Tuisk.
Garage48 Heaolutalgud on jätk juunikuus üle Eesti toimunud töötubadele, kus kaardistati valdkonna kõige põletavamaid hoolekandeteemasid. Peamiste probleemidena toodi välja vähest koostööd erinevate asutuste ja hoolekandeteenuste pakkujate vahel, sektori ja spetsialistide ülekoormatust ning tugisüsteemi puudumist, liigset bürokraatiat abi saamiseks ning transporditeenuste kasutamise keerukust. Need on ka teemad, mis tulevad lahendamisele talgutel.
Heaolutalgud on ellu kutsunud sotsiaalministeerium. Talguid viivad ellu Civitta Eesti ja Garage 48.
Seotud lood
9.-11. juunil toimub Tallinnas Teaduspargi Tehnopol ja Garage48 koostöös arendusnädalavahetus ehk häkaton pealkirjaga “Tech for Humanity”. Häkkimismaratonil otsitakse innovaatilisi lahendusi humanitaarkatastroofide abistamiseks ja ennetamiseks maailma kriisipiirkondades. Osalema on oodatud maailmaparandajatest ja säravate ideedega programmeerijad, disainerid, turundajad ning valdkonna eksperdid. Üritus toimub koostöös Eesti Välisministeeriumi ja ÜRO erinevate allorganisatsioonidega.
Sel nädalalõpul toimus juba neljas Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus. Kõigest 48 tunni jooksul arendati Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis kohapeal loodud meeskondades 21 töötavat prototüüpi. Rekordilised 175 osalejat said end proovile panna inseneeria, disaini ning turundusrollides. Võitjaks osutus seade akronüümiga CBMS (Centralized Battery Monitoring System ehk tsentraalne aku monitooringsüsteem), mis jälgib suurte masinaparkide akude seisukorda läbi võrgu.
Levira ja Garage48 ühendavad jõud hackathon’ide sarjas ja pakuvad osalevatele meeskondadele konteineripõhist pilveplatvormi, teatas ettevõte.
22.-24. septembril toimub Tartus SPARK HUBi ja SPARK Makerlabi ruumides “Garage48 elamused ja ekspositsioonid” häkaton ehk intensiivne arendusnädalavahetus, mis toob 48 tunniks kokku mehhatroonika ja elektroonika insenerid, disainerid, kunstnikud, tarkvaraspetsialistid ning leidurihinged gümnaasiumiõpilastest muuseumi- ja teaduskeskuste spetsialideni, et üheskoos luua esemelisi prototüüpe, mis selgitaksid looduse seaduspärasusi ja nähtusi meie ümber.