USA valitsus eemaldas kolmapäeval kõigist oma arvutisüsteemidest vene päritolu Kaspersky viirusetõrje, kuna see on FBI andmetel seotud Vene julgeolekuteenistustega.
FBI on aastaid üritanud välja selgitada, kas Kaspersky teeb koostööd Vene sõjaväe ja luurega. Samuti kahtlustatakse, et vene luure võib selle kaudu saada ligipääsu töötavatele USA arvutitele.
Kaspersky on kõiki süüdistusi eitanud.
Kolmapäeval andis Elaine C. Duke Homeland Security’st USA valitsusasutustele käsu eemaldada viirusetõrje oma arvutitest 90 päeva jooksul.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaspersky USA turule toomisest on loobunud juba ka mitmed edasimüüjad.
Seotud lood
Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Lauri Lepik andis 8. septembril president Donald Trumpile üle oma volikirja. Kohtumisel tõdeti, et heal tasemel küberkoostöö on vaja tõsta uuele tasemele.
Ühendriikide suuruselt kolmandat krediitkaardiagentuuri Equifaxi tabas küberrünnak, mille tagajärjel said pahalased enda valdusesse miljonite klientide andmed, vahendas Äripäev.
President Donald Trump astus vahele Hiina riskikapitali fondi ostutehingule Ühendriikides. Valge maja teatas kolmapäeval, et ettevõtte ülevõtmine katkestati julgeolekukaalutlustel, vahendab Politico.
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?